Президент Македонії відмовився підписувати угоду з Грецією щодо перейменування країни

Цю угоду він назвав "шкідливою та недоречною"

uatv
13.06.2018

Фото з сайта slobodnaevropa.mk

Президент Македонії Георге Іванов заявив, що не підпише угоду з Грецією про перейменування країни. За його словами,  угода про перейменування Македонії містить забагато поступок Греції.

“Ця шкідлива угода, яка є унікальною для історії людства, вона є недоречною і неприйнятною для мене, вона порушує Конституцію, закони і підриває державні інститути. Я не буду легалізувати політичну самодіяльність уряду “, – передає слова македонського президента Європейська правда. 

Як повідомляється,  прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв і глава МЗС Нікола Димитров прийшли до президента у середу, щоб повідомити про угоду. Однак зустріч тривала лише дві хвилини.

Нагадаємо, Афіни та Скоп’є домовилися про те, що Республіка Македонія буде перейменована на Республіку Північну Македонію.

Суперечка щодо назви Македонії тривала з 1991 року – часу здобуття незалежності Македонією. Через це тривалий час блокувався вступ Македонії до ЄС і НАТО.

Нещодавно, у столиці Македонії пройшли багатотисячні протести проти перейменування країни. Опозиція звинуватила уряд у “продажу національних інтересів” країни через переговори з Грецією щодо зміни назви.

Джерело Європейська правда
дата 13.06.2018
категорії Світ
поділитися

Топ новин на UA|TV