Премію ЄП імені Сахарова отримає білоруська опозиція

uatv
22.10.2020
Фото Twitter Linas Linkevicius

У цьому році премію Європейського парламенту імені Андрія Сахарова за права людини та свободу думки отримає білоруська опозиція.

Про це інформує Радіо Свобода.

Нагороду тепер отримають кілька опозиційних діячів – представників Координаційної ради (недержавного представницького органу білоруської опозиції).

Це зокрема: Світлана Тихановська, Марія Колесникова, Вероніка Цепкало, Ольга Кавалкова та Сергій Дилевський, нобелівський лауреат Світлана Алексієвич, ув’язнений чоловік Тихановської Сергій Тихановський, засновник телеграм-каналу NEXTA Степан Путило, Олесь Бєляцький із правозахисної організації “Вясна” та політв’язень Микола Статкевич, який був кандидатом у президенти на виборах 2010 року.

Церемонія нагородження відбудеться 16 грудня у Страсбурзі або Брюсселі.

Конкурентами білоруської опозиції в шортлисті премії були екоактивісти з Гондурасу і архієпископ із Мосула Наджеб Майкл (Ірак).

Як відомо, премія Сахарова за свободу думки є щорічною відзнакою Європейського парламенту. Вона започаткована 1988 року на честь видатного російського фізика, дисидента, борця за громадянські права в СРСР Андрія Сахарова. Вручається в 4 галузях, зокрема захисту прав людини та її основних свобод.

Нагадаємо, що ексбранець Кремля Олег Сенцов став лауреатом премії Європарламенту імені Сахарова за 2018 рік.

Раніше повідомлялося, що Нобелівську премію миру отримала Світова продовольча програма.

Джерело Радіо Свобода
дата22.10.2020
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×