Прагнення перемагати: плавець Євген Степанчук розповів, як став чемпіоном світу (ВІДЕО)

uatv
17.01.2020
Скрін з відео

Він згадує свої тренування о шостій ранку та ранні сніданки в машині, коли батьки везли його з басейну до школи. З посмішкою розповідає, як із групи здоров’я з плавання його направили в звичайну плавальну секцію. Зовсім не шкодує про те, що з олімпійського виду спорту поступово переплив до команди з підводного плавання, де виграв бронзові медалі в командній естафеті на Всесвітніх іграх і став чемпіоном світу на дистанції 200 метрів в біластах.

Євген Степанчук досяг видатного результату в підводному спорті в 2018 році. На Чемпіонаті світу в столиці Сербії Белграді він став переможцем на дистанції 200 метрів. Цей турнір в його житті виявився визначальним, адже через невдалі попередні виступи Євген опинився перед вибором – продовжувати плавати або йти зі спорту.

“У мене той рік був відбірковим для себе і визначальним для рішення, продовжувати плавати або закінчувати. У мене було “все або нічого”, і мене це врятувало. Я почав далеко не першим, але плив швидше втоми, і тільки на останніх 50 метрах вирвав перемогу”, – згадує чемпіон світу-2018 з підводного плавання Євген Степанчук.

На своїй улюбленій дистанції 200 метрів Євген намагається розподілити сили рівномірно на обидві половини. Якщо час в першій і другій частинах запливу приблизно однаковий, отже, і на дистанції він буде досить хороший, щоб розраховувати на високий результат.

До 2015 року Євген спеціалізувався на плаванні в моноласті. І тоді він вирішив для загального розвитку спробувати свої сили в біластах.

“І буквально відразу, з першого етапу Кубка світу, без особливої ​​підготовки, у мене з’явилися результати. Я виграв заплив на 100 метрів і був другим на дистанції 200 метрів на етапі Кубка світу. Я подумав: “Чому б мені з такими природними даними не розвинути біласти?”, – зазначає плавець.

Можна було розвивати одночасно обидві дисципліни, тільки ось показувати стабільно високі результати на 200-метрівці і в біластах, і в моноласті у Євгена не було можливості.

У басейн Женя потрапив після чергового походу до лікаря. Терапевт порадила батькам хлопчика віддати його на плавання, щоб вирівняти спину, зміцнити організм. Спочатку так звану групу здоров’я він відвідував тричі на тиждень. Припливав раніше за всіх, всі завдання тренера виконував першим, тому наставник порекомендував спритному хлопчикові записатися в секцію плавання.

У 2005-му Євген Степанчук зробив свої перші кроки в підводному плаванні. Вже через місяць занять в секції підводного спорту Женя взяв участь у своїх перших змаганнях – в його спортшколі проводився турнір, в якому він одразу піднявся на п’єдестал з другим результатом.

“Відчуття заходу на п’єдестал дало мені поштовх. Це надало мені сили продовжувати далі та досягати успіхів, бути призером не тільки свого віку, а для початку серед юнаків, потім дорослих, потім на світовому рівні”, – каже спортсмен.

Після тих змагань Женя тренування відвідував з особливим азартом, щоб покращувати свої результати та підніматися на п’єдестал якомога вище.

Євген планує реалізовувати себе в розробці та вдосконаленні своїх фірмових ласт, а також підкорити нові вершини в спорті. Золоті медалі Чемпіонату світу та Європи в його колекції вже є. Тепер плавець мріє і на Всесвітніх іграх, які відбудуться в 2021 році в американському Бірмінгемі, опинитися на вищому щаблі п’єдесталу.

Більше випусків програми “Цена победы” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 17.01.2020
категорії Спорт
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×