Позбавлені права вибору: МЗС прокоментувало примусову паспортизацію українців в окупованому Криму

uatv
16.06.2020
Фото UATV

Примусова паспортизація українців, які проживають в незаконно анексованому Росією Криму, є елементом репресивної політики держави-агресора.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України щодо російських паспортів, протиправно нав’язаних мешканцям тимчасово окупованої АР Крим і м.Севастополь російською окупаційною адміністрацією, інформує UATV з посиланням на сайт відомства.

В МЗС наголосили, що після незаконної окупації і спроби анексії Росія грубо порушила як українське законодавство, так і міжнародне право.

“Закон України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” від 15 квітня 2014-го року чітко визначає, що примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства Російської Федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України. Стаття 45 Положення про закони та звичаї суходільної війни, затвердженого IV Гаазькою конвенцією 1907 року, забороняє примус населення окупованих територій до присягання на вірність державі-окупанту, а отже і до примусової зміни громадянства”, – йдеться у заяві.

Примусова видача російських паспортів є ще й елементом системного тиску російської окупаційної адміністрації на громадян України. Фактично мешканці окупованого півострова були позбавлені права вибору. В українців було мало можливостей відмовитися від російського громадянства, адже окупанти визначили недостатню кількість відповідних центрів і занадто короткі терміни прийому заяв про відмову.

“Крім того, у разі відмови мешканців Криму від отримання російських паспортів штучно обмежувалися їхні права на працевлаштування, медичний захист, соціальну і пенсійну допомогу. Відсутність російського паспорта могла також стати причиною примусової депортації з, та заборони в’їзду на територію АРК та м.Севастополя”, – зазначають в МЗС.

Мешканці Криму мали усі підстави боятися, що через відмову проти них почнуться репресії і переслідування. Вони також були змушені отримувати російські паспорти, щоб зберегти власні оселі і майно на окупованому півострові. Адже нещодавно президент РФ Володимир Путін підписав указ, згідно з яким українці позбавляються права володіти землею в тимчасово окупованому Криму, додали в міністерстві.

Раніше повідомлялося, що уряд відновлює роботу пунктів пропуску на адмінмежі з окупованим Кримом.

Читайте також: Міжнародний тиск на Москву має тривати до повної деокупації Криму, – Кулеба

Джерело UATV
дата 16.06.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV