Повне перезавантаження: в Мінфіні розповіли про переваги створення Державної податкової служби (ВІДЕО)

uatv
16.07.2019
Скрін із відео

Створення нової структури – Державної податкової служби – дозволить новим керівникам державної податкової і митної служб зосередитися на своїй роботі та функціонуванні відомств.

Про це в спецінтерв’ю UATV з Канади заявив Євген Козлов із групи підтримки реформ Міністерства фінансів України.

За словами гостя студії, є багато причин, щоб почати реформу Фіскальної служби. Попередню спробу було здійснено наприкінці 2012 року, коли два незалежних агентства, податкову й митну служби, об’єднали в одне.

“З нашої точки зору, це не привело до гарних результатів, бо в ідеологічному сенсі у цих двох служб різні цілі. Ще одна причина –зобов’язання у численних угодах з нашими міжнародними партнерами”, – сказав Козлов.

Гість студії одним із “плюсів” створення нової структури назвав поліпшення якості послуг.

“Оцифрування зведе до мінімуму взаємодію між платниками податків і працівниками податкової служби. Ми вважаємо, що це значно покращить якість послуг, котрі надаються”, – сказав Козлов.

Він наголосив, що компанії, обрані для податкової перевірки й виявлення ризикових операцій,повинні базуватися на складному підході, заснованому на оцінці ризику.

“Звичайно, у податкових органів вже є методологія визначення цього ризикованого підходу, але він дуже старомодний і не вирішує поточні проблеми. Таким чином, поліпшення підходу є другим важливим елементом, так само, як і прозорість”, – сказав Козлов.

Також він торкнувся питання про відновлення персоналу. За його словами, персонал повинен бути заново призначений відповідно до професійним досвідом, чесністю й орієнтацією працівників на реформи.

“Останній важливий елемент реформи ДФС – демілітаризація податкового органу”, – сказав чиновник.

Говорячи про терміни, Козлов нагадав, що після розколу ДФС почалися прозорі конкурси на посади керівників обох відомств. Сергія Верланова було призначено очільником Державної податкової служби, а Максима Нефьодова – головою Державної митної служби. Зараз податкові органи вже створені разом із територіальними органами як нове агентство.

“Наступний крок – переміщення окремих людей із ДФС у ДПС. А після подачі не менше 30 відсотків вакансій Кабмін затвердить постанову про перенесення функцій податкового адміністрування. Я вважаю, що це буде зроблено протягом кількох тижнів”, – говорить Козлов.

Водночас, він відзначив, що ситуація з митною службою складніша.

“Конкуренція за посаду голови митної служби була заблокована на більш ніж два місяці у зв’язку з претензіями деяких членів парламенту. Але суд відхилив їх. Я думаю, це триватиме кілька місяців”, – зазначив Козлов.

Раніше Максим Нефьодов заявляв, що планує за рік запустити систему “електронна митниця”.

Джерело UATV
дата 16.07.2019
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV