“Повернення додому”: UATV запускає цикл сюжетів про українську діаспору (ВІДЕО)

uatv
08.04.2019
Фото UATV

8 квітня в ефірі телеканалу іномовлення UATV стартує цикл сюжетів “Повернення додому”, присвячений представникам української діаспори.

“Герої наших сюжетів – так звані експати. Це люди, які мають українське коріння, та їхні пращури з тих чи інших причин колись емігрували. Як правило, це через переслідування часів Другої світової, радянські репресії, – зазначає автор проекту, журналіст каналу UATV Наталія Чекотун. – Розповідаючи ці історії, ми намагалися зламати стереотип стосовно того, що Україна не є привабливою для українців та іноземців. Насправді багато людей з-за кордону повертається на Батьківщину, будує тут успішну кар’єру, реалізовує різноманітні проекти”.

Цикл складається з 5 окремих історій.

“Є герої, чиї пращури ніколи не поверталися на Батьківщину з еміграції. Однак вони добре знали українські традиції, мову, культуру і передавали ці знання своїм дітям, а згодом – онукам, – продовжує Наталія Чекотун. – Саме так вчинили бабуся і дідусь одного з наших колег, працівника команди телеканалу UATV, який також розповів нам свою неймовірну історію. Народившись і живучи певний час за кордоном, він уже з 9 років вмів танцювати гопак. А нині в Україні успішно займається журналістикою, реалізує власні проекти”.

Один із сюжетів розповідає історію волонтера, військового медика зі Сполучених Штатів, який побував у більш ніж 20 гарячих точках світу.

У 2012 році чоловік переїхав до України, через деякий час пішов на Майдан. А згодом, від самого початку агресії РФ на сході України, організував на Донбасі загін тактичної медицини, навчав наших військових медиків, займався благодійництвом. Його пращури – родом із Західної України. Нині він проживає в Україні, реалізовуючи проекти у віддалених куточках країни, зокрема в сільській місцевості. І це не лише медицина. Наприклад, курси англійської мови для ветеранів, екологічні ініціативи тощо.

“Україна проходить хоч і складний, але динамічний процес розвитку та відновлення, – вважає автор проекту. – Це стимулює втілювати свої ініціативи та презентувати їх у світі. Сподіваюсь, що наші сюжети не лише розкажуть цікаві долі українців, а й надихнуть когось на пошуки і пізнання своїх видатних пращурів, дослідження родоводів”.

Цикл сюжетів “Повернення додому” виходитиме з 8 по 12 квітня у випусках російських та англійських новин.

Джерело UATV
дата 08.04.2019
категорії Новини телеканалу
поділитися

Топ новин на UA|TV