Повернення додому кожного українця для мене пріоритетне, – Денісова у День політв’язня

uatv
12.01.2020
Фото Укрінформ-UATV

12 січня відзначається День українського політв’язня. Цей день в українському календарі з’явився у 1975 році за ініціативою В’ячеслава Чорновола, який закликав протистояти репресіям і жорстокості радянського режиму.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у Facebook, інформує UATV.

Омбудсмен зазначила, що цю дату обрали невипадково, адже 12-14-го січня 1972-го року радянська влада провела так званий “генеральний погром”.

“Це були масові затримання та арешти українських дисидентів, які боролись за незалежність України, а своєю творчістю та діяльністю доводили, що ідеологія радянської людини – це міф”, – написала Денісова.

У той час за “антирадянську агітацію і пропаганду” були затримані Іван Світличний, Євген Сверстюк, Василь Стус, Леонід Плющ, Зіновій Антонюк, Іван Дзюба, В’ячеслав Чорновіл, Михайло Осадчий, Іван Гель, Стефанія Шабатура, Ірина Стасів-Калинець. Їм присудили по 7 років ув’язнення і 5 років заслання, нагадала омбудсмен.

“У сучасній історії України 12 січня має новий контекст, адже російська влада продовжує ув’язнювати українців і кримських татар, які виступають проти окупаційної влади та агресії Кремля. Завдяки спільним зусиллям за останні пів року на Батьківщину повернулися десятки українських політв’язнів та військовополонених”, – написала Людмила Денісова.

Вона додала, що зараз у в’язницях на території Росії і тимчасово окупованих територій утримуються ще сотні українських громадян.

“Питання звільнення кожного з них для мене – пріоритетне. Зроблю все можливе для повернення всіх громадян України додому”, – зазначила Денісова.

Нагадаємо, раніше Людмила Денісова повідомляла, що політв’язень Абдулганієв потребує медичної допомоги.

Джерело UATV
дата 12.01.2020
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×