Потрібно бути собою: дитячий письменник Дмитро Кузьменко розповів, як знайти свою аудиторію (ВІДЕО)

uatv
21.01.2020
Скрін UATV

Дитячий письменник Дмитро Кузьменко (Кузько Кузякін) ексклюзивно для UATV розповів про фізику, ненудні книги та спільні сімейні читання.

Автор довгий час шукав себе – він займався мистецтвом, педагогікою, журналістикою, ядерною фізикою, але вирішив стати дитячим письменником та ілюстратором.

“Є багато по-справжньому цікавих речей, і вони іноді можуть захопити тебе. І ти витрачаєш на них час, а потім думаєш: “Навіщо?”, – каже Дмитро.

Автор упевнений, що знайшов себе, а професія письменника – його покликання. Він розповів, як з’явився типаж Кузька Кузякіна.

“Я сам такий – ніколи не був нудним і занадто “правильним”, – зізнається автор.

Дмитро зазначає, що наразі в Україні дуже багато письменників – як дитячих, так і для дорослої аудиторії.

“Книг – неймовірна кількість. Світ змінюється, а ми звикли мислити такими категоріями, що письменників (а їх раніше були десятки) всі знали. Зараз їх дуже багато. Якщо ганятися за всіма, то ніколи не встигнеш. Поставити собі за мету – стати супервідомим – навряд чи реально. Потрібно просто бути собою та робити те, що тобі подобається. Тоді це знайде свою аудиторію. Зовсім не обов’язково, щоб це були мільйони або сотні тисяч людей. Якщо є певне коло, яке читає твої книги, то варто далі це робити”, – ділиться думками Кузьменко.

Він зізнається, що не може себе змусити кожен день писати.

“Я знаю таких письменників, які кожен день сідають і обов’язково пишуть по десять сторінок, і перед ними схиляюся. Це титани, це справжній професійний підхід. Я не такий письменник. Я маю відчути, що текст дозрів у мене всередині й рветься назовні” , – говорить автор.

Дуже багато батьків знають, як важливо змусити дитину не просто читати книжки, а й вчити уроки. Саме для таких дітей і батьків герой програми написав свої книги, наприклад, відомі “Завдання від Кузька Кузякіна”.

“Хочеться, щоб діти розвивалися і читали. Я працював в одному журналі і робив завдання для них. Бачив, що це цікаво. Виникла ідея зробити навчання грою, пригодою“, – пояснює письменник.

Дмитро Кузьменко працював редактором дитячих журналів. Він як ніхто знає, куди рухається сучасна дитяча література. Також письменник є ініціатором читання вголос, адже зараз аудіокниги замінили цю традицію.

Більше випусків програми “Палітурка” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 21.01.2020
категорії Культура
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×