“Постріл у ногу”: Кислиця прокоментував скликання РФ відеоконференції щодо ситуації в окупованому Криму

uatv
20.05.2020
Фото з сайта ua.krymr.com

Росія намагається дати відповідь на критику з боку світової громадськості за порушення статуту ООН, а також прав і свобод на окупованому півострові, організовуючи 21 травня “неформальну відеоконференцію” Радбезу “за участю жителів Криму”.

Про це в коментарі Укрінформу розповів постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

За його словами, Україна разом із партнерами 6 березня провела неформальне засідання членів РБ ООН за формулою Арріа, присвячене ситуації в Криму. Тоді міжнародна спільнота засудила Росію за тимчасову окупацію українського півострова та порушення прав людини.

“Аби хоч якось виправдати свій провал у березні, російська делегація не знайшла нічого кращого, як скористатися “ноу-хау” України та партнерів й організувати неформальну інтернетдискусію щодо Криму для членів Радбезу та запрошених осіб”, – каже Кислиця.

Дії РФ український дипломат назвав намаганням “вистрелити собі в ногу”.

Читайте також: Окупаційний суд Криму вимагає “примусово доставити” Бекірова на засідання

“Російська сторона запросила на зустріч в інтернеті так званих представників громадянського суспільства та ЗМІ Криму. Нам також добре відомо, що останніми тижнями росіяни намагалися запросити представників окупаційної влади Криму, проти яких діють міжнародні санкції. Але Україні та її партнерам вдалося цьому запобігти. Росія вкотре намагається вистрелити собі в ногу”, – наголосив дипломат.

Кислиця зауважив, що в Кремлі прагнуть задіяти свої старі методи.

“Одразу хочу всіх заспокоїти. Нічого нового ми не почуємо. Росіяни та їхні “ряджені” актори зачитають чергову мантру про “добровільне возз’єднання кримського народу із РФ”, а міжнародна спільнота повторить базові істини, де: а) Кримський півострів – тимчасово окупований; б) Росія – держава-окупант; в) окупаційна влада має припинити порушення прав людини”, – сказав він.

Кислиця наголосив, що ніякого визнання окупації українського півострова не відбудеться.

Раніше Кислиця закликав ООН визнати міжнародним злочином депортацію кримських татар.

Джерело Укрінформ
дата 20.05.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×