“POSTЧОРНОБИЛЬ”: UATV запускає цикл сюжетів про життя після екологічної трагедії

Скрін з відео

Чорнобильська катастрофа є однією з найбільш упізнаваних подій, коли йдеться про Україну за кордоном. Місце аварії, яка оповита дуже багатьма міфами і легендами, з кожним роком притягує все більше туристів.

Телеканал UATV запускає новий цикл сюжетів про життя після аварії, в якому розповість історії людей, які живуть в зоні відчуження – про їх побут, про те, як вони відчувають вплив радіації, і чому можуть бачити онуків у своєму будинку тільки раз на рік.

“Мені захотілося показати, що Чорнобиль – це той виклик, який Україна прийняла і з яким справляється, звісно, не без допомоги міжнародної підтримки, але це наша біда й наше життя, яке триває. Також у циклі ми розвінчуємо всі міфи і страшилки”, – розповідає автор циклу Євгенія Бурда.

Перша серія познайомить глядачів із містом Славутич. “Це місто, яке будували практично відразу після аварії на Чорнобильській АЕС – для працівників станції і тих людей, яких виселили з Прип’яті. Прип’ять тоді вже визнали остаточно непридатною для життя і забрудненою радіацією”, – зазначає журналістка.

Унікальність Славутича в тому, що зводили його дуже швидко. “Це місто дійсно відрізняється за зовнішніми мірками від інших. Попри те, що це планова радянська забудова, Славутич дуже цікавий архітектурно. У його будівництві брали участь 8 республік колишнього Союзу, і кожна з них створила квартал зі своїми особливостями. Зараз там живе 25 тисяч людей, на самій станції працюють кілька тисяч, решта займаються приватним бізнесом, своїми проектами тощо”, – говорить Євгенія Бурда.

Місто народилося з трагедії, як надія на продовження життя. “Власне, і серіал я назвала “POSTЧОРНОБИЛЬ”, тому що там життя не зупинилося… Сама станція хоч і не генерує енергію, але вона ще “живе”, й на ній працюють люди. Наприклад, зараз відбувається процес виведення станції з експлуатації, це розтягнеться ще на десятки років”, – розповідає автор циклу.

Крім того, глядачів познайомлять із жителями зони відчуження. Це люди, які повернулися назад після виселення.

“Після аварії окреслили 30-кілометрову зону, з неї стали вивозити всіх людей і розселяти по інших селах, по чужих родинах. Та деякі, попри заборону й вплив радіації, повернулися – з понад 100 тисяч відселених – 1200 осіб, станом на 1986 рік. Зараз їх трохи більше сотні”, – говорить журналістка.

Знімальна група UATV з’їздила в селище, де живе лише десяток мешканців. “Виявилося, хоч які б це не були занедбані в плані інфраструктури села у лісі, але вони не відрізані від цивілізації. Приїжджають листоноші, приносять пенсії, приходять фельдшери, їм привозять продукти, воду. Є електрика, супутниковий зв’язок, – розповідає Євгенія Бурда. – Самі жителі радіації не бояться і кажуть, що не відчувають її впливу на свій організм. Радіації більше побоюються ті люди, які далі від неї живуть. До речі, серед жителів Чорнобильської зони відчуження досить багато довгожителів, їх середній вік – 80-90 років. На здоров’я там ніхто не скаржиться”.

Цикл сюжетів “POSTЧОРНОБИЛЬ” виходитиме з 23 по 26 квітня у випусках російських і англійських новин.

Прямий ефір