Поставляючи газ на Донбас, РФ порушує і українське, і російське законодавство, – експерт (ВІДЕО)

uatv
08.07.2020
Скрін з відео

З точки зору російського законодавства, газ, який РФ поставляє на територію ОРДЛО, є контрабандою.

Про це розповів експерт з енергетичних питань Максим Гардус у програмі “На самом деле: Донбасс” на телеканалі “Дом“.

Газ залишає територію Росії та не приходить ні в одну державу, яку Росія визнає у світі. Вони обкрадають не лише український бюджет, не оплачуючи ренту, акцизи та інші податки, а й російський бюджет вони обкрадають також”, – зазначив Максим Гардус.

У разі завершення бойових дій і повернення окупованих територій Донбасу Україні, на відновлення газотранспортної системи знадобляться лічені місяці, наголошує експерт. Але цьому мають передувати демілітаризація, припинення обстрілів і повна реінтеграція.

Відповідаючи на запитання про відносини між “Газпромом” і “Нафтогазом” і чи є Донбас каменем спотикання в цьому діалозі, експерт висловив думку, що зобов’язання за офіційними контрактами виконуються вчасно, тому говорити про якісь ворожі настрої не варто.

“Насправді, відносини між ними не ворожі, а, скажімо так, непрості. З одного боку, в піарплощині вони дуже один одного не люблять і говорять один про одного неприємні речі. З іншого боку, газ йде, оплата йде. До того же, в цьому році, коли укладено новий транзитний договір з “Нафтогазом” і “Газпромом”, були місяці, коли Росія платила раніше встановленого договором терміну. На робочому рівні там, насправді, не такі вже й погані відносини. До вашого запитання, Донбас був дійсно каменем спотикання до 2019 року, тому що цей віртуальний газ, який нібито продали на ними вигадану суму, вони завзято намагалися записати в борг “Нафтогазу”, – сказав Гардус.

Нагадаємо, захист “Нафтогазу” в суперечках з “Газпромом” і справах проти РФ в міжнародних арбітражах, а також супровід іноземних судових і виконавчих проваджень очолила Олена Зеркаль.

Читайте також: Резніков розповів, у яких питаннях очікує компромісів із РФ у мирних переговорах (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата 08.07.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×