Посольство України добивається відвідин Олега Сенцова

Також українська сторона звернулася до іноземного дипкорпусу в РФ

uatv
10.08.2018

Фото UATV

Посольство України в РФ і консульство в Єкатеринбурзі надіслали чергове звернення до Федеральної служби виконання покарань РФ щодо надання дозволу на відвідання Олега Сенцова консулом.

Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко.

“Відповіді поки що немає. Наші консули докладають всіх зусиль, аби добитися зустрічі. Наші дипломати також звернулися до іноземного дипкорпусу в РФ із проханням добиватися відвідин Олега Сенцова, посилити увагу світу до повільного вбивства Олега й інших українських бранців у російській тюрмі”, – написала Ірина Геращенко на своєму Facebook.

За її словами, українська сторона ще раз надіслала пропозицію Росії щодо зустрічі Омбудсменів Людмили Денісової і Тетяни Москалькової у Мінську чи на іншому майданчику для розблокування процесу відвідин утримуваних і їхнього негайного звільнення.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова закликала комісію з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу Росії в найближчі дні розглянути клопотання матері Олега Сенцова про помилування українського політв’язня.

Раніше сестра Олега Сенцова повідомляла, що він навіть не встає. Український режисер написав у листі до сестри, що кінець близький, і він не про звільнення.

Після розмови з адвокатом Олега Сенцова Дмитром Дінзе український Омбудсмен повідомила, що бранець Кремля перебуває у третій затяжній кризі. Двічі його хотіли відправити в лікарню, де збиралися підключити до медичної апаратури та почати примусове годування. Останній раз, коли його відвозили до Лабитнанзької міської лікарні, лікарі хотіли прикувати його до ліжка й почати насильницьке годування. Як повідомив Дмитро Дінзе, Олег заявив, що припиняти голодування не збирається. Він п’є мінімальну кількість медичної суміші й воду, щоб не втрачати свідомість і контролювати дії, які з ним відбуваються. Його вага вже знизилася до 70 кілограм.

Джерело UATV
дата 10.08.2018
категорії Бранці Кремля
поділитися
Топ новин на UA|TV