Порт “Ольвія” передали у концесію компанії з Катару

uatv
24.01.2020
Фото Facebook Олексій Гончарук

Переможцем концесійного конкурсу в порту “Ольвія” стала компанія QTerminals з Катару.

Про це розповів прем’єр Олексій Гончарук на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, миколаївський порт отримає 3,4 млрд грн інвестицій з Катару за 5 років.

“Це вже другий переможець на концесію портів на цьому тижні. Інвесторам цікаві проєкти в Україні. Це означає, що довіра до України в світі посилюється. Передача в концесію – це не лише інвестиції в сам порт, а й збільшення надходження до бюджетів різних рівнів за весь період дії договору концесії”, – зазначив глава Кабміну.

Гончарук наголосив, що сам порт повністю залишається у державній власності. Він висловив впевненість, що інвестор модернізує інфраструктуру порту, залучить нові вантажі та маршрути, що сприятиме збагаченню та розвитку Миколаєва. За умовами конкурсу, концесія надається на 35 років.

Український бюджет отримає:

  • Щорічні концесійні платежі – 82 млн грн.
  • Інвестиційні зобов’язання – 3,4 млрд грн (за 5 років).
  • Кошти для розвитку місцевої інфраструктури Миколаївщини – 80 млн грн.

Глава Мінінфраструктури Владислав Криклій на своїй сторінці в Facebook уточнив, що це одна з найбільших прямих іноземних інвестицій у портову галузь України за всю історію незалежності.

“QTerminals управляє найбільшим торговим портом Катару – Хамад, вартістю понад 7 млрд доларів. У 2019 році QTerminals обробила 1 млн 320 тис. TEU контейнерних вантажів, що на 300 тис. більше, ніж було оброблено в Україні всіма портовими операторами”, – повідомив міністр.

Нагадаємо, що херсонський порт передали у концесію.

Джерело UATV
дата 24.01.2020
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV