“Полювання” спецслужб за інформацією про вакцину вказує на неефективність роботи дослідників, – експерт

uatv
24.09.2020
Фото Укрінформ

Якщо секретні служби стурбовані шпигунством з метою добути інформацію про вакцину, це означає, що у розробників щось не виходить.

Про це сказав експерт з військової контррозвідки Михайло Притула в програмі “На самом деле: мир” на телеканалі “Дом“.

“Давайте підійдемо до питання з чисто людської точки зору. Якщо спецслужби стурбовані питанням пошуку вакцини, це означає, що у провідних науково-дослідних центрів з пошуку вакцини щось не виходить. У них немає комунікації між собою, і спецслужби намагаються вкрасти секрет – раптом у когось щось вийде. Але найголовніше для нас, як для споживачів кінцевого продукту цих інститутів, має бути розуміння, що щось не так. Тобто немає у інститутів можливості зробити цю вакцину. Це найголовніший маркер, який ми маємо побачити в цьому питанні”, – зазначив Притула.

Він наголосив, що всім би стало відомо, якщо у когось щось вийшло б. А оголошення – наприклад, Росією, про те, що вони вже створили вакцину, має швидше за все політичний характер.

При цьому Ігор Романенко, який був заступником начальника Генштабу Збройних сил України у 2006-2010 рр., підтвердив, що дійсно в гонці за біорозробками та вакциною від коронавірусу багато розвинених країн переорієнтують державні розвідувальні служби під ці цілі, задіюючи всі форми та методи.

“Особливістю є те, що включені всі форми і методи, оскільки вони мають велике значення. До того ж, не тільки розвідки, я маю на увазі технічні, агентурні, а й елементи інформаційної війни. Для України це дуже важливо і характерно”, – говорить Романенко.

Інформаційна війна зараз є складовою гібридної війни, і тому розвідувальна діяльність відіграє велике значення.

“І тут включена не тільки розвідка, отримання даної інформації з цього питання, але також елементи дезінформації, тобто орієнтування громадян своїх держав, держав опонентів, супротивників в потрібний напрямок. Ця діяльність розвивається. Є приклади таких держав, як, наприклад, Сполучені Штати Америки, Росія, Китай, а також низки інших європейських розвинених держав”, – розповів ексначальник Генштабу ЗСУ.

Раніше повідомлялося, що у світі розробляють близько 140 вакцин від коронавірусу.

Читайте також: Вакцинація дітей в Україні: у МОЗ озвучили показники

Джерело UATV
дата 24.09.2020
категорії Наука
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×