Полтава – місто унікальних пам’яток і гостинних городян (ВІДЕО)

Програма "Міста і містечка" розповідає про визначні пам'ятки міста, в якому історія тісно переплелася із сучасністю

uatv
11.10.2018

Фото UATV

Загадкова Іванова гора, Біла альтанка, затишна садиба-музей Котляревського, трохи дивний, але єдиний у світі Пам’ятник галушкам, дивовижна Кругла площа і сумнозвісне поле Полтавської битви – це не повний перелік всього, що можна подивитися в Полтаві. А ще це місто видатних людей, величних храмів, музеїв, десятків пам’ятників, смачної їжі і гостинних городян.

Офіційною датою заснування Полтави, згідно з археологічними дослідженнями, вважається 899 рік. Вперше про місто згадується в давньоруському Іпатіївському літописі під назвою “Лтава”. Тепер це сучасний обласний центр України, в якому проживає 292 тисячі жителів.

“Перш за все Полтава – це духовна столиця України. Тут народилося багато відомих письменників, таких як Маруся Чурай, Іван Котляревський та інші. Тут багато відомих місць, поле Полтавської битви, про яке багато у світі знають”, – розповідає полтавець Олександр Левків.

Щоб дізнатися більше про битву, яка відбулася у червні 1709 року, слід побувати в Державному історико-культурному заповіднику “Поле Полтавської битви”. У колекції музею на його території є унікальні експонати – живописні полотна, предмети зброї, військового обмундирування, карти, плани, старовинні книги початку XVIII століття, які відтворюють події трьохсотрічної давності.

Коли ви захочете прогулятися старовинними вуличками Полтави, ви обов’язково потрапите в центр міста, тому що всі дороги ведуть до Круглої площі. Ансамбль Круглої площі зводився протягом 1805-1811 років у стилі класицизму.

Практично вся центральна частина міста – пішохідна. Також Полтаву називають зеленим містом, тому що тут дуже багато парків і скверів.

“Якби мене запитали, чи хотіла б я жити в іншому місті, я б відповіла точно “ні”. Я закохана у своє місто. Воно душевне, духовне, по-своєму повільне і по-своєму швидке. Воно переповнене безліччю талантів”, – говорить жителька Полтави Катерина Бабич.

Більше випусків проекту “Міста і містечка” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 11.10.2018
категорії Туризм
поділитися

Топ новин на UA|TV