Польська режисерка отримала нагороду за фільм про Голодомор

uatv
22.09.2019
Фото АР

Польська режисерка Аґнєшка Голланд отримала нагороду фестивалю “Золоті Леви” у Ґдині за фільм “Громадянин Джонс” про Голодомор.

Про це інформує UATV з посиланням на Польське Радіо.

“Нині складні часи, коли надзвичайно важливим є не лише те, як ми розповідаємо ці фільми, але й те, які вибираємо теми. Я рада, що саме цю стрічку мала змогу показати на фестивалі. Мені здається, що фільмом вдалося розбудити емоції. А кіно ми саме й робимо для того, щоб будувати співпереживання”, – наголосила Голланд.

“Громадянин Джонс” – це історія молодого валлійського журналіста, який, ризикуючи своїм життям, намагається розповісти світові про трагедію Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Режисерка сказала, що зняла цей фільм, аби нагадати про трагедію мільйонів жертв злочинної системи, якою був комунізм.

За її словами, також важливо говорити про журналістську відвагу.

“Це розповіді, які паралельно з’єднані одна з одною. Коли немає журналістської свободи, коли ЗМІ не є вільними, коли журналісти віддають себе пропаганді навіть із найкращих намірів, коли служать партії чи уряду, а не істині, тоді такі події, як Голодомор, стають дуже можливими”, – наголосила Голланд.

15 жовтня фільм “Громадянин Джонс” вийде на кіноекрани в Польщі.

Нагадаємо, що цьогоріч Держкіно профінансувало виробництво 8 українських фільмів. Торік Україна витратила 480 млн гривень на виробництво кінострічок.

Джерело Польське радіо
дата 22.09.2019
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV