Польська опозиція запропонувала зміни до закону про Інститут нацпам’яті

За словами лідера партії Гжегожа Схетини, запропоновані опозицією зміни виправлять помилки вже схваленого і підписаного президентом варіанту змін до закону

uatv
21.02.2018

Фото Укрінформ – UATV

Польська опозиційна партія “Громадянська платформа” представила свій проект оновленого закону про Інститут національної пам’яті.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Onet.pl.

“Польський парламент повинен відреагувати на цю ситуацію. Заява держсекретаря США Рекса Тіллерсона, резолюція Верховної Ради України і, нарешті, дуже жорсткі заяви прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху показують, де ми перебуваємо, до чого призводить помилкова політика уряду PiS”, – завив Гжегож Схетина.

Політик повідомив, що у запропонованих змінах ідеться про криміналізацію формулювання “польські табори смерті” та злочини, скоєні на території колишніх Східних кресів.

“У нашому проекті ми також говоримо про те, що трапилося з поляками, депортованими в Сибір. Ми вказуємо всі ці записи, щоб показати, що ми в Польщі повинні писати нашу історичну політику. Вона не може бути написана під диктування Кремля, який хоче посварити нас з ключовими союзниками і сусідами”, – додав Схетина.

Одночасно “Громадянська платформа” направила документ до президента Польщі Анджея Дуди з метою консультації.

Як повідомлялося, польський закон про Інститут національної пам’яті не діятиме до з’ясування спірних моментів Конституційним судом.

Джерело Європейська правда
дата 21.02.2018
категорії Україна та ЄС
поділитися
Топ новин на UA|TV