“Пласт”: як українські скаути виховують молоде покоління (ВІДЕО)

uatv
22.05.2019
Скрін UATV

Англійське поняття “scout” має просто чудовий український аналог – “пластун”. Головна різниця між українськими пластунами та скаутами – це національна спрямованість і патріотичність.

“Пам’ятати і берегти минуле, але дивитися і жити заради майбутнього” – ось гасло української скаутської організації “Пласт”.

“Пласт” – це національна скаутська організація України, метою якої є сприяння розвитку й саморозвитку молоді на принципах християнської моралі, виховання лідерів суспільства”, – розповідає наша героїня Надія Білецька.

Саме слово “пластун” походить від слова “розвідник”. Так їх називали в козацькі часи. Тепер же українські пластуни займаються саморозвитком, а також популяризують подорожі та здоровий спосіб життя. Вони часто ходять у походи, проводять час у таборах на природі.

Ідея “Пласту” також популярна за кордоном, особливо в діаспорі. Офіційно його засновано 12 квітня 1912 року, а на даний момент організація налічує понад 8 тисяч пластунів.

“У 2011 році сюди мене привели батьки і я займався один рік. Потім була пауза, але в 15 років я зрозумів, що мені це необхідно. І відтоді активно веду свою діяльність в організації. Тоді, напевно, через вік не розумів, що заняття в гуртках передбачає часткову самоорганізацію, коли діти самі вирішують, що їм цікаво. У 15 років я захотів змінити своє коло спілкування і повернувся в “Пласт”, – говорить В’ячеслав Фетисов.

Тепер В’ячеслав є ментором для маленьких пластунів, а також займається організацією велосипедного табору.

“Мені 23 роки, і 13 з них – я в “Пласті”. Надихнула мене моя сестра, яка брала активну участь в організації. Тоді я вмовила маму й мене туди віддати”, – розповідає пластунка Наталія Шерекіна.

До речі, в “Пласті” немає вікових обмежень. Діти можуть прийти хоч із самого раннього віку. Їх називають “пташенятами”. Це діти до 6 років, чиї батьки – пластуни. Від 6 до 14 років – це новобранство. Їх організовують у групи по 5-10 осіб, за яких відповідає наставник. Від 12 до 18 років – юнацтво. Пластуни, яким від 18 до 35 років, є вихователями й наставниками для дітей. Ті, кому більш як 35 років, виконують роль організаторів.

Таким чином “Пласт” – це велика сім’я, в якій усі з дитинства звикають до активного способу життя, вчаться виживати в умовах дикої природи, і дізнаються багато про Україну.

Чим займаються пластуни на своїх гуртках і в походах, дивіться у програмі “Ровесник”.

Більше випусків програми “Ровесник” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 22.05.2019
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×