“Північний потік-2” є політично шкідливим, – МЗС Словаччини

uatv
17.09.2019
Фото UATV

Чинний очільник ОБСЄ і міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак розповів, як офіційна Братислава ставиться до російського проєкту “Північний потік-2”.

Про це він заявив у інтерв’ю виданню ВВС-Україна, інформує UATV.

Міністр наголосив, що українська транзитна система повинна продовжувати працювати.

“Ми вважаємо цей проєкт абсолютно економічно непотрібним і політично шкідливим. Ми також боремося за те, що якщо “Північний потік-2″ буде відкритий, має бути гарантія того, що українську транзитну систему й надалі використовуватимуть”, – сказав Лайчак.

За його словами, ЄС дотримується консолідованої позиції щодо цього питання.

“У нас є консолідована позиція, і навіть ті країни, які є прибічниками “Північного потоку-2”, говорять, що Україна має зберегти свою роль транзитної держави”, – зазначив глава ОБСЄ.

Він назвав Словаччину найбільш “безпроблемним” сусідом України.

“В нас немає проблем, біля 90% імпорту газу Україна отримує через Словаччину. У нас збільшився об’єм торгівлі та кількість туристів. Треба нам більше над цим працювати, тому що значна частина наших громадян, які живуть в прикордонній зоні, зацікавлені в співробітництві та можливості швидко перетинати кордон, торгувати, і ми це повністю підтримуємо”, – підсумував Лайчак.

Нагадаємо, президент Словаччини заявила, що підтримує позицію України щодо “Північного потоку-2”.

Раніше Зузана Чапутова заявила, що Словаччина підтримує продовження санкцій проти РФ до виконання Мінських домовленостей.

Джерело ВВС
дата 17.09.2019
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV