Південна Корея інвестує найбільше грошей у розвиток Миколаївщини, – Квон Кі-Чанг (ВІДЕО)

Фото UATV

Дипломатичні відносини між Україною і Південною Кореєю розпочалися в 1992 році. Відтоді міждержавне співробітництво стабільно розвивається протягом багатьох років. Станом на 1 липня 2019 року, загальний обсяг прямих корейських інвестицій в економіку України склав близько $202 млн. Як же розвивається співробітництво між Україною та Південною Кореєю, що корейці знають про нашу країну, і як розширити наше культурне співробітництво, розповів посол Республіки Корея в Україні Квон Кі-Чанг в інтерв’ю UATV.

– Ви говорили, що хотіли бути призначені послом Кореї в Україні. Чому ви обрали Україну?

– Насамперед, коли я дізнався, що є вакансія південнокорейського посла в Україні, я відразу ж подав заявку на це місце, тому що раніше я був дипломатом, і знаю, що Україна є стратегічно і дипломатично дуже важливою країною. І взагалі, в мене дуже гарне уявлення про вашу країну. Ось чому я подав заявку. На щастя, мене призначили новим послом Кореї. І я дуже цьому радий.

Коли ви переїхали жити в Україну, чи виправдалися ваші очікування?

– Так, звісно. Насправді, навіть більше, ніж виправдалися. Україна – не тільки прекрасна країна, тут також живуть прекрасні люди. Вона володіє відмінними людськими ресурсами, передовими технологіями в галузі аерокосмічної, а також оборонної промисловості. Крім того, українські компанії володіють передовими технологіями і в інших галузях, і багато південнокорейських компаній хотіли б мати технічну співпрацю з ними. В Україні багато активів, якими можна скористатися. Простіше кажучи, потенціал України не використовується повною мірою.

– Середньостатистичні українці знайомі з Республікою Корея з технічного боку, тому що ми всі використовуємо пристрої, створені Samsung, LG. В Україні також широко відомі такі марки автомобілів як KIA Motors, Hyundai і т. д. Що ще, крім цього, слід знати пересічному українцеві про Республіку Корея?

– Ну, звичайно, в світі Південна Корея дуже просунута з точки зору технологій. У нас є всесвітньо відомі компанії, такі, як Samsung, LG, Hyundai, KIA, але у нас також є дуже сильні культурні активи. Тепер все більше і більше українців насолоджуються K-драмою – корейської драмою, фільмами, K-pop – корейської попмузикою, а також займаються тхеквондо, і навіть вивчають корейську мову. Багато українців навчаються в Корейському освітньому центрі в Києві.

– Тепер, коли ми з’ясували, що середній українець знає про Республіку Корея, розкажіть, що ж люди в Кореї знають про Україну?

– Україна має дуже хороший імідж в Південній Кореї. Насамперед, корейці вважають Україну прекрасною країною, де живуть прекрасні люди. Якщо говорити конкретніше, то наше населення мало що знає про Україну, тому одним із моїх пріоритетів є підвищення обізнаності про Україну і українську культуру серед корейців. Це один із пріоритетів моєї роботи в якості посла Кореї.

– І як ви плануєте це здійснити?

– Фактично, існує кілька способів. Один із них – це показати Україну в кількох відомих південнокорейських телешоу. Їх організатори можуть приїхати сюди і зняти Україну зсередини, її традиції, а також культурні цінності, щоб популяризувати їх серед корейців.У нас був подібний досвід з Хорватією. До недавнього часу ця країна була погано відома корейському населенню, але десь 6 чи 7 років тому одна розважальна програма відправила своїх акторів в Хорватію, щоб показати, яка вона прекрасна. Програма мала великий успіх, і з тих пір близько 400 тисяч корейців щорічно їздять в Хорватію з туристичною метою.

– Хорватія прекрасна, як і Україна, тому, можливо, ми зможемо зробити щось подібне. Тепер давайте поговоримо про економіку. Республіка Корея є одним із найважливіших торговельних партнерів України в Азії. Наскільки великий товарообіг між нашими країнами?

– Фактично, до 2014 року обсяг торгівлі Південної Кореї з Україною становив понад 2 млрд доларів, і тоді в Україні працювало близько 20 південнокорейських компаній. Однак з 2014 року, коли в України виникли політичні та економічні труднощі, обсяг торгівлі, а також кількість діючих в Україні компаній, скоротилися. Я вважаю, що наразі є хороші ознаки того, що економіка України відновлюється, вона демонструє стабільне зростання протягом останніх 3 років. І це є сигналом південнокорейським компаніям приїжджати в Україну, щоб знайти тут ділового партнера, а також надає широкі можливості для інвестицій. Тому, я думаю, що найближчим часом шансів на економічне співробітництво між двома сторонами стане набагато більше.

– На розвиток якої області в Україні корейським інвесторам було б цікаво виділити гроші?

– Насправді, є багато областей, але Південна Корея інвестує найбільші грошові кошти в розвиток Миколаївської області. Торгова компанія Posco International, яка входить в групу компаній Posco, інвестувала 65 млн доларів у розвиток Миколаївщини. Вона побудувала зерновий термінал. Компанія збирає зерно українських фермерів, а потім воно експортується в інші країни. Ще один інвестиційний приклад – GS Construction – це велика корейська компанія. Вона уклала контракт із українським партнером на будівництво електростанції на сонячних батареях. Крім того, для використання людських ресурсів Samsung Electronics має науково-дослідний центр у Києві, де працюють понад 600 чудових українських дослідників, інженерів, більшість з яких мають ступінь магістра або доктора наук. Директор центру, кореєць за національністю, розповів мені, що вони – відмінні інженери, і компанія дуже задоволена якістю їх роботи. Українці розробляють програми для мобільних телефонів Samsung.

– У XX столітті Республіка Корея здійснила економічне диво. Як це сталося?

– Я думаю, що є кілька причин, але я хочу виділити два або три важливих моменти. Перш за все, уряд Південної Кореї взяв правильний політичний курс у потрібний час. У Кореї не так багато природних ресурсів, проте достатньо інтелектуальних людських ресурсів. Починаючи з 1960-х років, уряд свідомо сприяє розвитку промисловості. Тоді Samsung і Hyundai не були великими компаніями. Тому уряд зробив зусилля для розвитку автомобільної промисловості, напівпровідників, суднобудування і т. д. І ці компанії стали конгломератами, великими компаніями, які конкурують у всьому світі. 

– Чи буде доречно для України скористатися цим досвідом? Адже у наших країн різне географічне положення, у наших народів різний менталітет. Але, можливо, деякі принципи можуть дійсно спрацювати, щоб Україна перейняла деякі аспекти корейського досвіду?

– Звичайно, я думаю, що для розвитку однієї країни є два шляхи. Або ваш уряд має сприяти розвитку промисловості, зокрема обробної промисловості, за допомогою проведення промислової політики, або  залученням численних прямих іноземних інвестицій. Говорячи про перший пункт, йдеться про урядову модель економічного зростання, то можна назвати азіатську модель. Японія, Південна Корея і Тайвань розвивалися саме таким чином. А для іншої моделі зростання, тобто зростання за допомогою прямих іноземних інвестицій, типовим прикладом є Сінгапур. Тому Україна може отримати корисну інформацію на прикладі так званого азіатського економічного дива, щоб в майбутньому вона могла стати багатою і сильною країною.

– Ви перебуваєте в Україні вже 6 місяців. Яке ваше улюблене місце тут, яке ви б порекомендували відвідати будь-якому корейцеві, який прилетить до України?

– Ну, я думаю, що в Україні дуже багато місць, які варто побачити, і, звичайно ж, в самому Києві є багато чудових місць і будівель.

– Можливо є місто чи містечко, яке вам особливо подобається?

– Так, звісно. Я був в Одесі один або два місяці тому, вона особливо гарна вночі. Я знаю, що це дуже відоме курортне місто, яке знаходиться на березі Чорного моря. Тому я, безумовно, рекомендую відвідати Одесу. А через два тижні я планую відвідати Львів. Це буде мій перший візит до цього міста. Я чув дуже багато хорошого про Львів, тому з нетерпінням чекаю цієї поїздки.

Прямий ефір