Після військової операції у Сирії додому можуть повернутися більше 1 млн біженців, – посол Туреччини

uatv
17.10.2019
Фото UATV

За приблизними оцінками у Сирію після військової операції повернуться від 1 до 2 мільйонів сирійців. 

Про це в інтерв’ю UATV сказав посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гульдере.

“В результаті двох операцій, які ми провели раніше, повернулися 360 тис. сирійців. Масштаби поточної операції трохи більші, тому ми вважаємо, що буде від 1 до 2 мільйонів сирійців, які, можливо, захочуть повернутися, – зазначив він. – Але, звичайно, оскільки це добровільний процес, неможливо сказати, що стільки-то людей повернуться, адже ми просто створюємо умови, щоб вони мали таку можливість”.

За словами дипломата, у Туреччині загалом прийняли 4 мільйони сирійських біженців.

“Ми допомагаємо 3 мільйонам внутрішньо переміщених осіб Сирії, тому в сумі виходить 7 мільйонів. І це дуже значне число, погодьтеся, – наголосив посол. – І коли ми чуємо від країн, які знаходяться за сотні або тисячі кілометрів від нас, як ми ризикуємо становищем біженців та внутрішньо переміщених осіб, то, чесно кажучи, ми відчуваємо, що до нас застосували подвійні стандарти. Адже ті, хто не виконує навіть половину того, що робимо ми, продовжують критикувати нас таким чином”.

Стосовно того, чи чи готова Туреччина піти на ризик (мова про поглиблення нестабільності  на південному кордоні Туреччини), то Ягмур Ахмет Гульдере наголосив, що в результаті попердніх операцій “Щит Євфрату” та”Оливкова гілка” Туреччині вдалося убезпечити територію площею понад 2000 квадратних кілометрів, куди, повернулися 360 тис. людей.

“У місцевих жителів немає абсолютно ніяких проблем, і ми надаємо їм всіляку допомогу. Тому я не бачу причин, чому цього разу ситуація має бути іншою”, – переконаний посол.

Повну версію інтерв’ю з послом Туреччини читайте за посиланням. 

Джерело UATV
дата17.10.2019
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×