Підводний світ в мініатюрі: як в Україні розвивається акваріумістика (ВІДЕО)

Скрін UATV

Акваріум – не просто елемент декору, а частинка загадкового підводного світу в мініатюрі. І щоб створити таку красу в будинку або ще десь, потрібно докласти чимало зусиль. Яких саме – в новому випуску програми “Ровесник” розповідають професійні акваріумісти.

“Я вважаю, що акваріумістами не стають, а народжуються, – каже Олександр Макаревич. – Найбільше мене приваблює загадковість підводного світу, його спокій, тиша”.

Сьогодні в Україні, як і в усьому світі, розвиваються два напрями акваріумістики – прісноводна та морська. За словами Андрія Артем’єва, вони дуже сильно відрізняються, і кожна має свої особливості та плюси. Найбільш відомою та доступною є прісноводна.

“Головною фішкою морського акваріума є риф, – зазначає експерт. – Рибки, що морські, що прісні, в цілому, не сильно відрізняються. Схожі забарвлення, форми, можливо, якась поведінка. Але людина, яка тримає вдома морський акваріум, передусім хоче красивий риф”.

Андрій Артем’єв також зазначив, що основна маса морських акваріумів спеціалізується саме на рифових акваріумах. Це складніше, але неймовірно захоплююче.

“Перший морський акваріум у мене був всього лише на 60 літрів, це дуже маленька ємність. Але для того, щоб зануритися в світ моря, цього було вже цілком достатньо, – поділився Андрій Артем’єв. – Я зрозумів, що це захоплення більш серйозне, ніж я собі уявляв, і поступово моє хобі розвивалося. Тепер у мене маленька коралова ферма. Це вже більше півтори тонн води. І я продовжую розвиватися в цьому напрямку”.

Світлані Шашло ближче прісноводна акваріумістика.

“Нею я займаюся давно і краще її знаю. Зараз освоюю морську. Вона набагато складніше, але дуже цікава. Ще я захоплююся дайвінгом, що допомагає мені поєднувати досвід”.

Якщо говорити про тенденції в сучасному розвитку морської акваріумістики, то, як зазначають фахівці, в Україні є для цього великі перспективи. Все більше і більше людей облаштовують акваріуми в будинку. А що стосується професіоналів, то у них з’явилися нові можливості замовляти якісне обладнання з-за кордону, що дозволяє вирощувати більш складні види риб – колекційні.

“В останні роки у нас навіть сформувалося таке поняття, як колекційна акваріумістика“, – говорить Андрій Артем’єв. – А придбання нових видів для колекції, звичайно, це імпорт. В Україні вирощується вкрай мало видів. І на відміну від прісного акваріума, в морському вкрай складно отримати потомство від будь-якої риби”.

Якщо говорити про оформлення акваріумів, то в тренді завжди залишається натуральне. Й любителі, й професіонали можуть знайти багато чого на спеціальних виставках, які також проводяться в Україні, в спеціалізованих зоо- та інтернет-магазинах.

Більше випусків програми “Ровесник” дивіться за посиланням.

Прямий ефір