“Підтримка України міжнародним співтовариством не слабшає”, – Володимир Хандогій

Дипломат прокоментував підсумки засідання Радбезу ООН

uatv
31.10.2018

Фото UATV

30 жовтня відбулося засідання Ради Безпеки ООН, проведення якого ініціювала Україна. Перед початком його роботи представники Великобританії, Франції, Нідерландів, Польщі, Швеції, Італії, Бельгії та Німеччини закликали владу Кремля зупинити приготування до незаконних “виборів” на окупованій частині Донбасу і звернулися з вимогою до РФ негайно вивести війська і техніку з території України.

Підсумки засідання і значення згаданої заяви журналістам UATV прокоментував Володимир Хандогій, Надзвичайний і Повноважний Посол України, представник України в ООН в 1992-1994-му роках.

“Виступаючи від імені цих держав, постійний представник Великобританії при ООН Карен Пірс зафіксувала позицію, яку поділяють і інші країни ЄС – про те, що РФ повинна припинити втручатися у внутрішні справи України і вивести свої війська, – зазначив гість студії. – Дуже важливо, що саме така заява пролунала під час засідання Ради Безпеки – головного органу ООН, який відповідає за підтримку міжнародного миру. Така констатація важлива, насамперед, в політичному ключі “.

Дипломат наголосив, що в результаті засідання не було прийнято резолюції. “Це показово, оскільки всі розуміли, що вона буде заветована РФ, – акцентував Володимир Хандогій. – Реальних і швидких кроків від РФ чекати не можемо, в силу як раз таки цієї причини – через право РФ на вето. Адже будь-яке рішення Радбезу на даному етапі на користь України, на жаль, приречене. Але ситуація в даному випадку позитивна в тому, що підтримка нашої держави міжнародною спільнотою “не тане“.

На думку дипломата, проведення “виборів” на Донбасі – спроба легітимізації незаконного статусу так званих “ЛНР” і “ДНР”.

“По факту, мало що зміниться. Але небезпека в тому, що це дасть можливість сепаратистам віддалити територію Донбасу від України і перевести конфлікт у політичну фазу, – наголосив  гість студії. – Деякі країни, без сумнівів, на Заході приймуть факт проведення цих “виборів “, щоб пояснювати свою позицію, наприклад, стосовно пом’якшення санкцій проти РФ, про те, що потрібно відновити зв’язки тощо. Тому важливо, що Рада Безпеки засудила наміри провести “вибори”, і закликала РФ перешкодити цій події. Думаю, якщо вони відбудуться, – буде ще одне засідання Радбезу, про невизнання їх результатів “.

Телеверсію інтерв’ю з Володимиром Хандогієм дивіться 31 жовтня о 21:00 у програмі “Лицом к лицу”.

Наталія ЛЕВЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 31.10.2018
категорії Україна та ЄС
поділитися

Топ новин на UA|TV