Підтримка економічного відновлення: МБРР виділяє Україні 350 млн доларів

uatv
27.06.2020
Фото Укрінформ

Україна отримає від Міжнародного банку реконструкції та розвитку 350 мільйонів доларів на підтримку проєкту “Перша позика на політику розвитку у сфері економічного відновлення”.

Відповідне рішення 26 червня ухвалила Рада директорів Світового банку, інформує Урядовий портал.

Як зазначається, це перший проєкт низки позик на підтримку політики розвитку загальним обсягом 700 млн доларів, який підтримує зусилля уряду України в реалізації реформ за такими основними напрямами:

1) посилення демонополізації та антикорупційних інститутів, зокрема шляхом анбандлінгу власності в газовій галузі, удосконалення правової бази для концесій та зміцнення антикорупційних інститутів;

2) зміцнення ринку землі та кредитного ринку шляхом створення прозорого ринку сільськогосподарських земель із відповідними гарантіями захисту, посилення механізму врегулювання непрацюючих кредитів та нагляду за небанківськими фінансовими установами;

3) підкріплення системи соціальної підтримки шляхом збільшення розміру пенсійних виплат.

Читайте також: Україна передала в концесію перший великий об’єкт, – Криклій

“Пандемія COVID-19 спричинила стрімкий економічний спад, що позначився на доходах простих українців і малого бізнесу та створив додаткове навантаження на державний бюджет. У межах цієї позики на політику розвитку надається 350 мільйонів доларів на підтримку державного бюджету у скрутні часи. Світовий банк вітає зобов’язання уряду щодо реформ, спрямованих на підготовку економіки до відновлення, зокрема, суттєві кроки, зроблені для зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель, та збільшення виплат вразливим групам населення похилого віку”, – зазначив Аруп Банерджи, новопризначений директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України.

Міністерство фінансів вітає рішення Міжнародного банку реконструкції та розвитку про виділення першого траншу.

“Ми високо цінуємо підтримку наших міжнародних партнерів. Адже це дозволяє нам утримувати незмінним курс України у проведенні політичних та економічних реформ, які є основою для макроекономічної стабілізації та збалансованого зростання. Кошти, виділені МБРР, надійдуть до державного бюджету, що допоможе нам скоротити його дефіцит”, – зауважив заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції України Юрій Гелетій.

Раніше Україна отримала перший транш від Міжнародного валютного фонду в межах нової програми.

Джерело Урядовий портал
дата 27.06.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×