Підрив незалежності НБУ призведе до втрати підтримки реформ в Україні, – посли G7

uatv
02.07.2020
Фото Twitter UKRintheUSA

Посли країн G7 прокоментували рішення глави Національного банку України Якова Смолія піти у відставку.

Про це йдеться в оприлюдненій у Тwitter заяві, інформує UATV.

Як зазначається, незалежний Нацбанк став фундаментальним досягненням для України, що “зменшило корупцію, сприяло зростанню й врятувало збанкрутілий банківський сектор”.

“Підрив цієї надважливої інституції був би великим кроком назад і поставив би під загрозу надійність реформ України і їхню підтримку”, – йдеться в заяві.

Водночас в Офісі президента, коментуючи заяву глави Нацбанку про відставку, зазначили, що правління НБУ продовжуватиме свою діяльність на засадах незалежності та професійності.

“Національний банк України разом з урядом мають продовжувати реалізацію зваженої монетарної та фіскальної політики, що слугуватиме запорукою для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності і сприятиме економічному зростанню і відновленню банківського кредитування”, – йдеться в заяві ОП.

Там наголосили, що дискусії щодо діяльності НБУ мають базуватися виключно на засадах професійності та бути позбавлені політичного забарвлення, яке може мати негативний вплив на інституційну спроможність і незалежність Національного банку України.

Раніше повідомлялося, що Яків Смолій написав та подав президентові Володимиру Зеленському заяву про звільнення. У ній він вказав, що протягом тривалого часу на НБУ здійснюється систематичний політичний тиск.

Нагадаємо, що Верховна Рада призначила Якова Смолія на посаду голови Нацбанку 15 березня 2018 року.

Джерело UATV
дата 02.07.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×