Підняти настрій: в Україні набирає популярності єнототерапія (ВІДЕО)

Скрін із відео

У Харкові відкрили кафе з єнотами. Люди готові стояти в черзі, щоб погратися з ними. А у Львові одна сім’я тримає цих тварин удома.

Про єнототерапію в двох українських містах розповідається в сюжеті UATV.

Так, у харківському кафе живуть два єноти – Ліза і Барт. Щоб потрапити в кімнату з хижаками, слід почекати приблизно півгодини. Через єнотів у заклад щодня приходять до 200 людей.

“Це дуже крута ідея і незвичайні тварини, адже не у всіх вдома вони є, як, наприклад, кішки й собаки. Їх дуже приємно гладити”, – говорить школярка Катя Юрченко.

За словами власника кафе Марка Колесникова, єнотів ще крихітними він викупив на екофермі під Полтавою. Чоловік вивчав спеціальну літературу, консультувався з ветеринарами. Господар упевнений, що створив у кафе комфортні умови – кімната для єнотів зі звуконепроникним склом, спеціальним освітленням, іграшками та зоною відпочинку.

“Багато людей хочуть єнота, багато хто дивиться відео, фотографії, і думає, які вони милі, але вживу вони дуже активні”, – говорить власник єнот-кафе.

Читайте також: Ревайлдінг: як дикі тварини допомагають відновлювати українські землі (ВІДЕО)

Однак на думку Андрія Гапченка, завідувача науковою частиною Харківського екопарку, якщо єнотів завели заради бізнесу, то тварини довго не витримають і можуть загинути через перегодовування, а також, якщо їх надмірно чіпати.

“Якщо це член твоєї сім’ї, то утримання буде хорошим, якщо ж ти намагаєшся його експлуатувати, нажитися на ньому, це буде жахливо”, – зазначив зоопсихолог.

А от Руслана Щуренко та Андрій Гервазюк, подружжя зі Львова, впевнені, що знають, як зробити життя єнотів у неволі комфортним. Два роки тому вони відкрили “Будинок єнота”. Нині в їхній родині сім вихованців.

Утримання єнотів потребує значних коштів. На одного в місяць йде півтори тисячі гривень. Раз на добу, ввечері, господарі накривають для вихованців “шведський стіл” із ласощів.

“Це хижак, 70% його їжі – м’ясо, риба, равлики. Також три рази на тиждень єноти їдять перепелині яйця, горіхи, фрукти, сухофрукти, овочі”, – говорить Руслана.

Для тварин господарі облаштували великий вольєр із різними іграшками та мінібасейном, де постійно повинна бути чиста вода. Не дають їм нудьгувати й відвідувачі. Півтора місяці тому у пари єнотів з’явилося троє малюків. Поки що про них піклується мама, а подружжя шукає їм нових господарів – утримувати вдома таку кількість хижаків вони не можуть.

Раніше повідомлялося, що в Україні відкрили першу зміїну ферму.

Прямий ефір