Під 3% річних: у Держмолодьжитло розповіли про нову програму для переселенців та учасників ООС

Скрін UATV

В Україні запустили нову програму для придбання житла переселенцям і учасникам АТО/ООС. 100 млн грн буде спрямовано для надання кредитів ВПО і 100 млн грн – для кредитування учасників АТО та/або ООС. Кредит надаватиметься на термін до 20 років, а процентна ставка становитиме 3% річних.

Детальніше про нову програму в студії UATV повідомив Сергій Комнатний, голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

“У нас є базова програма “Доступне житло”, яка вже третій рік реалізовується для цих категорій, і вона передбачає одноразову безповоротну допомогу в розмірі 50% від вартості житла. Це не кредит, а субсидія, яку повертати не потрібно, – сказав гість студії. – Нова бюджетна програма, яка стартувала в нашій країні – саме кредитна, під пільгову ставку 3% річних і з мінімальним першим внеском у 6% від вартості житла. Ми можемо відзначити, що програма “Доступного житла” – для тих категорій, у яких є якась частина грошей”.

За словами Комнатного, проаналізувавши програму “Доступного житла” за 3 роки, стало ясно, що вона має деякі мінуси.

“Якщо ми говоримо про класичну програму “Доступного житла”, є одна обставина, яка заважає реалізовувати її саме в Донецькій і Луганській областях: нею можна скористатися лише за будівництва нового житла, – відзначає голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. – А як ми розуміємо, сьогодні в Донецькій і Луганській областях, на тих територіях, які контролюються українською владою, просто немає нового житла, воно не будується в тих масштабах і тих обсягах, які повинні бути. А те, що побудували, досить дороге й перевищує ті можливості та ціни, які є на ринку вторинного житла. Нова кредитна програма спрямована вже не на житло, яке будується, а на готове, або на житло вторинного ринку”.

Як зазначив Комнатний, Держмолодьжитло не займається окремо тільки ВПО, в їхньому спектрі – всі категорії громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

“Два роки тому переселенці взагалі не мали права користуватися жодними нашими житловими програмами. Ми їх модернізували, і за 2 роки реалізації майже 400 сімей внутрішньо переміщених осіб скористалися тією чи іншою програмою, яку адмініструє Держмолодьжитло”, – сказав чиновник.

Комнатний зауважив, що на сьогодні влада стала більше уваги приділяти цим програмам.

“Станом на початок року в нас було всього 100 млн на програму “Доступного житла”. Зараз – уже 400 млн і 200 млн на кредити. Це дасть нам можливість забезпечити житлом близько 1000 сімей вже в цьому році”, – наголосив гість студії.

Чиновник повідомив, що там, де найбільше зареєстровано ВПО, спостерігається велика активність за програмами.

“Найактивніше працює Київ і Київська область – є робота, переселенці активно хочуть туди їхати. Також Харків, Дніпропетровська й Запорізька області”, – говорить Комнатний.

Голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву зазначив, якщо взяти дві категорії – ВПО й ветерани АТО/ООС – вони мають однакове право на те, щоби скористатися програмою.

“Єдиний нюанс, який законодавчо закріплено: ветерани АТО, які є на день отримання кредиту чинними військовослужбовцями, звільняються від сплати відсотків по кредиту на період їхньої служби”, – уточнив експерт.

Телеверсію інтерв’ю з Сергієм Комнатним дивіться у програмі “Лицом к лицу” 3 грудня о 19:00 на телеканалі UATV.

Прямий ефір