Піаніст із Франції організував концерти на підтримку дітей-сиріт з Донбасу

Виручені кошти планують спрямувати на допомогу дітям, які втратили годувальників в АТО

uatv
20.03.2018

Фото Укрінформ-UATV

Піаніст із Франції Фабріс Ульрі організував концертне турне своєю країною на підтримку дітей-сиріт на Донбасі, а допомагати йому в цьому запросив оркестр Харківської філармонії, передає Укрінформ.

Один із концертів турне відбувся у передмісті Ліона, у церкві Сен-Жені-Лаваль, участь у ньому взяв побратим оперного співака Василя Сліпака, котрий загинув на Донбасі, – тенор Тьєррі де Маркле.

“Під час цієї поїздки ми часто спілкуємося з французами, про Україну вони знають, що “вона десь біля Росії” і “там зараз війна”. Ніхто нас не сприймає як країну з високим мистецтвом і талановитими та освіченими музикантами. Коли я розповідаю французам, що у нас у кожному регіоні є свій симфонічний оркестр, то у них очі відкриваються. Моя мрія, щоб так і сприймали нас у світі, як країну з високим мистецтвом”, – розповів Юрій Янко, диригент оркестру.

“Організувати концерти по всій Франції музикантам допомагали місцева влада та українські спільноти. Кошти, отримані за концерт, планують спрямувати на допомогу дітям, які стали сиротами через війну на Донбасі. Кілька концертів були присвячені лише французьким дітям, щоб познайомити їх із класичною музикою у виконанні українських і французьких музикантів”, – йдеться у повідомленні.

Фабріс Ульрі каже, що на таку ідею концертного турне надихнули не лише культурні зв’язки України і Франції, а й те, що одна з улюблених його композицій – Summertime Джорджа Гершвіна, який народився у сім’ї єврейських мігрантів з України, була написана за мотивами української колискової “Ой ходить сон”.

Джерело Укрінформ
дата 20.03.2018
категорії Культура
поділитися
Топ новин на UA|TV