Президент вніс до ВР законопроект щодо передання Андріївської церкви Константинополю

Рішення погоджено з церковними ієрархами та сприятиме прискоренню отримання Томосу про автокефалію

uatv
17.10.2018

Фото Укрінформ-UATV

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної ради законопроект щодо передання Андріївської церкви в користування Вселенському Патріархату. Відповідний документ із назвою “Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника “Софія Київська” було зареєстровано у середу на сайті парламенту.

В проекті закону пояснюється, що цей храм необхідно передати Вселенському патріарху “для забезпечення релігійних потреб віруючих у відновленні і збереженні зв’язків з Константинопольською Церквою-Матір’ю, усунення негативних наслідків втручання Росії – держави-агресора – у життя Українського Православ’я і протистояння загрозам для національної безпеки, викликаним таким втручанням, створення передумов для об’єднання української православної спільноти і всього суспільства й усунення підстав для дискримінації вірян”.

Законопроект визначено Президентом як невідкладний і передано на розгляд керівництву Верховної Ради.

Сам Петро Порошенко заявив, що рішення про передання Андріївської церкви Вселенському патріарху погоджено з церковними ієрархами та сприятиме прискоренню отримання Томосу про автокефалію Української православної церкви.

У свою чергу, предстоятель УАПЦ митрополит Макарій, який раніше служив в Андріївській церкві, заявив, що не заперечує проти цього рішення.

Нагадаємо, що 54% українців підтримують створення Єдиної Помісної церкви.

Джерело UATV
дата 17.10.2018
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV