Петро Порошенко у Брюсселі передав Туску списки осіб та кораблів Росії, причетних до агресії в Азові

Глава держави поінформував президента Європейської Ради про наслідки акту відкритої агресії Росії у Керченській протоці

uatv
13.12.2018
Фото АП

Президент України Петро Порошенко у Брюсселі зустрівся з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском, повідомляє АП.

Український гарант наголосив на необхідності надання потужної та адекватної відповіді з боку ЄС на акт агресії Росії проти України в Азові. Президент України закликав лідерів ЄС засудити агресивні дії Росії, вимагати забезпечення відновлення свободи судноплавства, негайного та безумовного звільнення 24 захоплених моряків та 3 кораблів. Президентові Європейської Ради були передані списки осіб та кораблів Росії, причетних до акту агресії.

Президент також передав на розгляд інституцій та держав-членів ЄС перелік гуманітарних та інфраструктурних проектів, які могли б підтримати європейські партнери.

Лідери відзначили відсутність прогресу з боку Росії в імплементації Мінських домовленостей, що обумовлює необхідність схвалення Європейською Радою політичного рішення про подальше продовження ЄС економічних та секторальних санкцій проти Росії після 31 січня 2019 року.Президент України подякував за нещодавнє рішення Ради ЄС щодо запровадження санкцій ЄС стосовно 9 осіб, відповідальних за організацію та проведення незаконних “виборів” на Донбасі.

Президенти домовились посилити взаємодію для протидії зовнішньому втручанню у виборчі процеси в Україні та Європейському Союзі у 2019 році.

Співрозмовники обмінялися думками щодо шляхів реалізації домовленостей за підсумками Двадцятого Саміту Україна – ЄС, зокрема в частині поглиблення секторальної інтеграції в енергетичній сфері, цифровому ринку, юстиції та внутрішніх справах, митниці. У цьому контексті лідери домовились приділити особливу увагу обговоренню цих питань на наступному засіданні Ради асоціації Україна-ЄС 17 грудня 2018 року.

Нагадаємо, що у Євросоюзі планують фінансово допомогти прилеглим до Азову населеним пунктам.

Джерело UATV
дата 13.12.2018
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV