Петро Порошенко нагородив президента Литви орденом Свободи (ФОТО, ВІДЕО)

У свою чергу Даля Грібаускайте вручила Президентові України орден Вітовта Великого

uatv
07.12.2018

Фото АП

Петро Порошенко нагородив президента Литви Далю Грібаускайте орденом Свободи. Про це передає UATV.

Церемонія нагородження  відбулася в Маріїнському палаці, де відбувалася зустріч лідерів двох держав та двосторонні українсько-литовські переговори.

Цю відзнаку Грібаускайте отримала “за надзвичайні особисті заслуги в зміцненні українсько-литовських міждержавних відносин та захисті суверенітету і територіальної цілісності України”.

Орден Свободи надається за видатні та особливі заслуги в утвердженні суверенітету та незалежності України, консолідації українського суспільства, розвитку демократії, соціально-економічних та політичних реформ, відстоюванні конституційних прав і свобод людини і громадянина. Це найвищий орден України, яким можуть бути нагороджені іноземці.

У свою чергу Даля Грібаускайте вручила Президентові Україну орден Вітовта Великого.

За її словами, ця нагорода – не тільки для Петра Порошенка, а й для всього українського народу за мужність, за опір та боротьбу за свободу своєї країни.

“Ця нагорода – вам, український народе!”, – наголосила глава Литви.

Відзначимо, що орден Вітовта Великого – вища державна нагорода Литовської Республіки. Орден засновано 1 вересня 1930 року в пам’ять 500-их роковин з дня смерті Великого князя Литовського Вітовта.

Князь Вітовт – правитель Великого князівства Литовського (кінець ХІV – початку ХV століття), до складу якого входила й частина українських земель. До речі, однією з резиденцій князя було українське місто Луцьк. Саме тут його було проголошено королем, проте Вітовт помер, не дочекавшись інтронізації.

Нагадаємо, що Україна та Литва підписали Дорожню карту на 2019-2020 роки.

Джерело UATV
дата 07.12.2018
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV