Перемога команди U-20 на ЧС стане новим етапом розвитку українського футболу, – Артем Франков

uatv
17.06.2019
Скрін UATV

Збірна України U-20 з футболу вперше в історії перемогла на Чемпіонаті світу. У колах експертів та вболівальників не припиняють обговорювати цю подію, називаючи її тріумфом та навіть “дивом”. Надважливу перемогу української юнацької збірної журналістам UATV прокоментував редактор журналу “Футбол” Артем Франков.

“Ми ніколи не були чемпіонами світу у футболі. Для нашої незалежної країни це перший титул такого значення, – акцентував гість студії. – У 2009 році наша команда U-19 стала першою на континентальній першості. І обидва ці досягнення неперевершені, хоча і були досягнуті в різних умовах”.

За словами спортивного журналіста, українська юнацька команда тричі виступала на ЧС.

“У нас були сильні склади в 2001-му, в 2005-му, 2011-му, – розповів він. – А в 2015 році “синьо-жовті” пробилися у 1/8 ЧС, але тоді фортуна посміхнулася команді з Сенегалу“.

“Яким може бути подальший розвиток кар’єри цих гравців?”,  – запитали журналісти у співрозмовника.

Андрій Лунін – голкіпер мадридського “Реалу”. Зараз українець як орендований гравець виступає в іспанському “Леганесі” і продовжує демонструвати високу техніку і професіоналізм. Сергій Булеца, Владислав Супряга, Георгій Цітаішвілі – наша атакуючу група. Ці футболісти вже “стукають в двері” першої команди. І їх можна залучати до основного складу, – вважає Артем Франков. – Тут можливі різні варіанти, зокрема з орендою. Але вони обов’язково будуть грати в прем’єр-лізі. Що стосується футболістів “Шахтаря”, то Єфиму Коноплі, Максиму Чеху, Валерію Бондарю, Віктору Корнієнку, на жаль, в цій команді буде складно себе реалізувати. Але сподіваюся, що керівництво щось вирішить з цього приводу. Така проблема не тільки наша. У світовому футболі є купа прикладів, коли перевага надається легіонерам, що вже сформувалися як футболісти. Не варто забувати, що молодіжний і дорослий футбол – різні речі”.

Також експерт наголосив, що велика заслуга в перемозі української команди U-20 – це злагоджена робота тренерського штабу на чолі з Олександром Петраковим.

“Він працював з різними збірними, був асистентом у багатьох клубах. Але найкраще реалізував себе як тренер саме з юними футболістами, – акцентував Франков. – Він зібрав чудовий тренерський штаб. А, як відомо, не буває перемог без злагодженої роботи команди гравців і команди тренерів”.

Зараз Олександр Петраков приймає команду U-16, з якою працюватиме надалі.

“Так склалося, що основна увага українських уболівальників і фанів прикута до національної збірної і найпопулярніших клубів. Але я думаю, що якраз ситуація з історичною перемогою нашої команди U-20 виправить цей дисбаланс. Це стане новим етапом розвитку українського футболу”, – підсумував гість студії.

Телеверсію інтерв’ю з Артемом Франковим дивіться у програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV 17 червня о 19.00.

Наталія ЛЕВЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 17.06.2019
категорії Спорт
поділитися

Топ новин на UA|TV