Переговори з Росією щодо повернення катерів тривають (ВІДЕО)

uatv
12.09.2019
Скрін з відео

Зараз тривають переговори з Російською Федерацією про повернення в Україну катерів, які силовики РФ затримали разом із членами екіпажу біля Керченської протоки у листопаді минулого року.

Про це під час пресконференції повідомив капітан другого рангу Денис Гриценко, який у час затримання силовиками РФ був командиром 1-го дивізіону кораблів охорони рейду морського командування, інформує UATV.

“Зараз тривають переговори щодо повернення катерів назад на виконання рішення трибуналу (Міжнародного трибуналу з морського права – ред.). Моряків Росія віддала, і тепер вона повинна повернути безпосередньо судна”, – зазначив капітан.

Гриценко нагадав, що він має досвід повернення Україні з території незаконно анексованого Криму кораблів у 2014 році. Тоді з окупованого півострова він перегнав шість суден. На думку капітана, якщо РФ віддасть Україні захоплені катери, забирати їх відправляться перегінні екіпажі.

“Я думаю, що перегінні екіпажі приїдуть до Російської Федерації, буде огляд суден. Катери мабуть будуть буксиром виведені на 12-мильну зону за межі територіальних вод, і там вже будуть передані, як це було в 2014 році під час повернення суден”, – додав Денис Гриценко.

Нагадаємо, за словами Гриценка, усі звільнені моряки готові продовжувати службу в ЗСУ.

Джерело UATV
дата 12.09.2019
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV