Парк “Софіївка”: чим приваблює туристів одне з семи чудес України (ВІДЕО)

Фото UATV

Наприкінці XVIII століття на правобережжі України, серед степової мовчазної пустки, з’явився чудовий сад з водоспадами, фонтанами й озерами, з небаченою чужоземною рослинністю. Справжній англійський пейзажний парк у всіх його проявах називали ще “острівцем античної культури”. Його прикрашали скульптури відомих французьких та італійських майстрів.

Історія кохання, яка надихнула на створення уманського дива – парку “Софіївка” – в новому випуску програми “Незвідана Україна”.

Про уманський парк у своєму словнику писали Брокгауз і Ефрон – що за розкішшю та оздобленням він не поступається ані Версальському – в передмісті Парижа, ані парку “Сан-Сусі” в Потсдамі, ані відомим італійським “Садам Боболі” у Флоренції. Сучасну “Софіївку” справедливо називають одним із семи чудес України.

Пейзажний парк в місті Умань був романтичним подарунком красуні-дружині Софії від графа Станіслава Потоцького в XVIII столітті.

Кохання Потоцького до Софії було настільки сильним, що ані церковне засудження, ані людські пересуди не могли перешкодити щастю пари. Перші сім років вони жили невінчані. Ні він, ні вона не могли розірвати свої попередні шлюби.

“Щоб кохана не сумувала, граф садив її в карету і віз оглядати околиці міста Умань. Тут якраз дика пустка, порізана ярами, усипана брилами дикого граніту. Такий простір, де майже не було дерев – три старі груші у верхній частині, кілька дубів, липи й низькорослі верби вздовж маленької річечки Кам’янки”, – розповідає Галина Нікітюк, завідувачка Музею історії Національного дендропарку “Софіївка” НАН України.

Софії сподобався цей куточок, інтуїція їй підказала, що тут дійсно можна розбити чудовий сад. І граф Потоцький створив для неї це диво.

Парк побудували досить швидко, за 6 років (осінь 1796 – травень 1802 р.) Копали ставки та підземну річку, споруджували водоспади й фонтани, прокладали алеї, переносили кам’яні брили, зводили архітектурні споруди. З усього світу в парк везли екзотичні рослини.

Які таємниці приховує одне з українських чудес, дивіться в програмі “Незвідана Україна”.

Більше випусків програми “Незвідана Україна” – тут.

Прямий ефір