Парк “Беремицьке”: на Чернігівщину завезли унікальних тварин – “нащадків” тура

uatv
07.12.2019
Фото Ростислав Полушвайко/Укрінформ

В екопарк “Беремицьке” на Чернігівщині завезли унікальних тварин – “нащадків” турів.

Про це повідомляє Укрінформ.

Тур – вид вимерлих диких биків і безпосередній пращур свійської великої рогатої худоби.

Першими за виведення туроподібної худоби в першій половині XX століття взялися брати Луц і Хайнц Хеки з Німеччини. Один із них працював директором Берлінського зоопарку, а другий – Мюнхенського. Витривалу й схожу на турів породу биків, яка тепер носить ім’я братів, вони вивели шляхом зворотного схрещування.

Під час Другої світової війни Берлінський зоопарк розбомбили, і виведена там популяція повністю загинула. Мюнхенська теж постраждала, але 18 биків звідти вижили.

Наразі у світі триває процес відновлення популяції цих тварин. У парк “Беремицьке” 12 особин биків Хека привезли з латвійського Національного парку “Кемері”, де вони жили в дикій природі й самі добували собі їжу. На Чернігівщині туроподібні бики мають жити без контакту з людьми.

“Наше основне завдання – створити саморегульовану систему, щоб тварини в парку жили так, як вони мають жити в дикій природі. І щоб ними можна було милуватися в природному інтер’єрі. Якщо ж людина буде постійно підходити на близьку відстань, фотографувати, гладити, підгодовувати, тварина стане ручною і перестане займати свою екологічну нішу”, – розповів менеджер із регіонального розвитку БФ “Беремицьке Біосфера” Ростислав Полушвайко.

Раніше повідомлялося, що в екопарк “Беремицьке” на Чернігівщині завозять тварин, які заселяли регіон ще до Київської Русі.

Джерело Укрінформ
дата 07.12.2019
категорії Туризм
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×