Пам’ять про Бабин ЯР: у Європарламенті вшанували жертв трагедії

uatv
06.11.2019
Фото Укрінформ-UATV

У Європарламенті презентували виставку “Бабин Яр, межа людяності”, присвячену  пам’яті жертв Бабиного Яру.

Про це повідомляє Укрінформ.

Участь у пам’ятних заходах з нагоди роковин трагедії взяли співголова Парламентського комітету асоціації Україна – ЄС Вітольд Ващиковський, голова Комітету Європарламенту з громадянських свобод, правосуддя та внутрішніх справ Хуан Фернандо Лопес Агілар, доповідач Європарламенту про виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС Міхаель Галер, дипломати, представники громадськості та неурядових організацій.

Україну на заході представили голова комітету ВР з питань інтеграції до Євросоюзу Іванна Климпуш-Цинцадзе та її перший заступник Вадим Галайчук.

“Трагедія Бабиного Яру є частиною нашої спільної європейської історії, про її уроки має пам’ятати все людство, – наголосив Вадим Галайчук. – Пам’ятати, аби будувати майбутнє – для себе та для своїх народів. Щоб такі жахливі злочини ніколи не могли статися знову”. 

Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що Україна має відкривати для себе сторінки минулого, якими б болючими вони не були.

“Ми розпочали робити це на серйозному державному рівні лише кілька років тому, на 75-ту річницю трагедії Бабиного Яру. Але ці болючі сторінки є частиною європейської історії України. Це наше спільне минуле, яке ми пережили разом з іншими європейськими народами і країнами”, – резюмувала вона.

Нагадаємо, в Україні зніматимуть стрічку “Бабин Яр”, над якою працюватиме режисер Сергій Лозниця

Джерело Укрінформ
дата 06.11.2019
категорії Українці в світі
поділитися

Топ новин на UA|TV