“Пам’ять Майдану”: рідні загиблого Героя Олександра Капіноса розповіли, як продовжують його справу (ВІДЕО)

uatv
18.02.2019
Скрін із відео

23-річний українець Едуард Крутько в своєму рідному селі Козубівка на Полтавщині, в будинку бабусі й дідуся, створив етнографічний музей “Древо”.

У ньому зберігаються сотні автентичних речей, які студент збирав у односельчан.

“Все це врятовано від забуття”, – говорить Едуард Крутько.

Цей проект відзначили нагородою імені Героя Небесної Сотні Олександра Капіноса.

Таку іменну відзнаку можуть отримати активісти, які в своїх невеликих містечках і селах реалізують культурні, освітні, соціальні та екологічні ініціативи. Рідні загиблого Героя, роздумуючи, якою ж має бути нагорода на честь їхнього сина, відштовхувалися від того, що в житті йому було дорогим і близьким.

“Це, перш за все, дослідження, відродження і збереження традицій українського народу, культурної спадщини”, – відзначають вони.
Зараз справу Олександра продовжує його дівчина Олена, з якою він познайомився на Майдані.

“Він збирав молодь навколо себе і хотів, щоб українська культура повернулася, щоб жила, бо наші традиції дуже гарні”, – розповідає вона.

У рідному селі Героя про нього нагадує все. У центрі – пам’ятник, на адміністративних будівлях встановлені меморіальні таблички. Школа тепер також носить його ім’я. У ній вчителі та діти створили музей в пам’ять про Олександра Капіноса. Тут зберігаються фотографії, прапори. А ще – зібрані колишнім учнем старовинні експонати – монети, знаряддя праці, побутові речі. За словами директора школи, Олександр завжди дуже активно відстоював ідею створення в Україні Єдиної Православної церкви.

Також Олександр Капінос за кілька місяців до Майдану почав облаштовувати спортзал в підвальному приміщенні. Він популяризував здоровий спосіб життя, і не просто на словах, а на своєму прикладі. Друзі завершили розпочату ним справу вже після загибелі Олександра.

“Це була незвичайна людина, лідер. Від нього просто віяло дуже сильною енергетикою. Це була “людина Всесвіту“, – діляться спогадами товариші загиблого.

Мати Олександра, Олена Олексіївна, розповіла, що її син мріяв змайструвати власну бандуру.

“Уже і пригледів в саду вишню для неї. Щоб в майбутньому ходити по селах і доносити людям українську народну пісню”, – розповіла вона.
Але на Майдані замість бандури у Олександра Капіноса була гітара. За кілька днів до розстрілів хлопець грав на ній свою улюблену пісню – “Україна моя” біля Михайлівського собору. Після загибелі гітару повернули сестрі Героя.

На згадку про брата Наталія навчилася на ній грати.

Джерело UATV
дата 18.02.2019
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV