Освітні курси та мечеть: в Київській області відкрили центр кримськотатарської культури (ВІДЕО)

uatv
20.09.2020
Скрін з відео

У Київській області відкрили кримськотатарський культурний центр “Бірлік“, мета якого – об’єднати кримсько-татарську громаду і розповісти про культуру цього народу.

Створити місце для популяризації культури і традицій кримських татар Назім Сідаметов хотів в селі Чайка під Києвом давно. Тут проживає понад 200 сімей кримських татар, які були змушені покинути півострів після анексії його Росією у 2014 році.

“Так чи інакше туга за батьківщиною, віддаленість і т.д. народжує необхідність десь збиратися, спілкуватися один з одним. Обмінюватися досвідом, інформацією і т.д. В тому числі це стосується і нашого підростаючого покоління. Це наші діти, у яких вже відчувається певний культурний вакуум”, – говорить член правління культурного центру “Бірлік” Назім Сідаметов.

Центр “Бірлік” будували спільними зусиллями всієї громади. Тут діє мечеть, освітні курси для дітей та молоді, яких будуть навчати історії, культури та мови свого народу.

“Центр вже зараз стає центром соціального і духовного життя суспільства. І вже зараз тут відкриваються програми, і мовні курси, і художні класи, і спортивні гуртки. Тобто, центр щодня заповнюється життям і притягує все більше людей з різних культур різних народів”, – зазначив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавер Сетхалілев.

“Бірлік” буде працювати щодня. У центрі відкриються бібліотека і спортзал, в якому будуть навчати традиційних бойових мистецтв. Відвідувати будь-які курси зможуть бажаючі різних вікових груп.

“Я звичайно була вражена, наскільки вони красиво і швидко це зробили. Прошу Аллаха, щоб цей центр служив тільки на благо суспільства. Я впевнена, що тут тільки хороше будуть прищеплювати – моральність, красу і все те, що людей буде зближувати”, – поділилася своїми враженнями після відкриття центру кримська татарка Зоре Оджа Умерова.

Центр “Бірлік” відкритий абсолютно для всіх, хто хоче ближче знайомитися з історією кримських татар і їх культурою.

Подробиці – в сюжеті телеканалу “Дом“.

Джерело UATV
дата 20.09.2020
категорії Випуски новин
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×