Остаточна формула обміну полоненими буде відома після засідання в Мінську, – Резніков

uatv
15.12.2019
Фото з сайта zik.ua

Формула обміну полоненими між Україною та Росією стане зрозуміла після планового засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 18 грудня.

Про це в інтерв’ю “Лівому берегу” розповів представник України в Тристоронній контактній групів Мінську Олексій Резніков.

“Думаю, вона буде зрозуміла після роботи 18 грудня в Мінську, де проведуть планову сесію ТКГ. Моя колега, адвокат-юрист Валерія Лутковська, повинна фіналізувати цю історію. І це буде важка місія”, – зазначив він.

За словами Резнікова, в питанні обміну полоненими Україна дотримується американського чи ізраїльського принципу – кожен український солдат або політв’язень цінніший, ніж сто чужих.

“Базова ініціатива української делегації була такою: головне – віддайте всіх наших. Ну і заберіть усіх своїх. Ми з цим згодні, причому навіть не будемо сперечатися про пропорційність обміну – кого більше або менше, нам важливі наші люди… Але є нюанси. Ми як українська сторона точно знаємо, що є наші хлопці полонені там: і в Росії, і в Криму, і на Донбасі. У нас є різні факти підтвердження, ті чи інші. Але вони (росіяни, – ред.) їх не встановлюють. Точніше так: ми їх встановили, але вони нам не підтверджують, що наші люди у них є”, – сказав він.

Резніков зазначив, що встигнути провести обмін до кінця цього року складно, але можливо.

“Під час переговорів Зеленський запропонував провести обмін якомога швидше, щоб наші хлопці зустріли Новорічні свята вдома. Путін погодився. І це в мене вселяє надію. Якщо він так сказав, значить, він для себе вирішив, що за 10 днів вони не впораються, а ось за 21 – це, напевно, реалістично. Складно, але можливо”, – сказав представник України в ТКГ.

Нагадаємо, Україна, Німеччина, Франція та Росія під час саміту в Нормандському форматі домовилися про необхідність повного припинення вогню до кінця року та обмін полоненими у форматі “всіх на всіх”.

Джерело Лівий берег
дата 15.12.2019
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×