Опитування 25 жовтня – це експеримент “прямої демократії”, – Фесенко (ВІДЕО)

uatv
16.10.2020
Фото Facebook Володимир Фесенко

Політолог і директор Центру політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко вважає, що в майбутньому всеукраїнському опитуванні Володимира Зеленського присутні елементи політтехнологій.

Про це він заявив в програмі “На самом деле: Украина” на каналі “Дом”.

Експерт додає, що мета опитування – блага: залучити на дільниці якомога більше виборців.

“Опитування 25 жовтня – це експеримент у застосуванні “прямої демократії”. Згодом, після ухвалення відповідного закону, буде застосовуватися нормальна практика референдумів”, – зазначив політолог.

Зараз у Верховній Раді розглядається законопроєкт про Всеукраїнський референдум, який, на його думку, буде винесено на голосування вже після місцевих виборів. З цього можна зробити висновок, що дуже скоро українців чекає і “практика референдумів”.

“Тому те, що зараз відбувається, – це такий експеримент, проба пера, оскільки немає закону про референдум і не вдалося депутатам, хоча така ідея була, провести законопроєкт про голосування по таким суспільно значущим питанням одночасно з виборами. Тому вирішили, щоб не порушувати закон, провести імпровізоване таке громадське голосування у вигляді опитування біля виборчих дільниць”, – висловив свою точку зору він.

Друга мета опитування 25 жовтня, вважає Фесенко, – це привернути на виборчі дільниці якомога більше українців, перш за все молодь, тому що рівень її активності нижчий.

“Зеленський звертається з питаннями до різних груп виборців: від прихильників мирного врегулювання на Донбасі – для них питання про вільну економічну зону в цьому регіоні, до використання канабісу в медичних цілях. Це явно спрямоване для молоді, тому що вони більш чутливі до цієї теми , по крайній мірі відкриті”, – резюмував експерт.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський анонсував опитування українців 25 жовтня. 

В Офісі президента заявили, що воно не матиме прямих юридичних наслідків.

Джерело
дата 16.10.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×