ООН має відправити 20 тисяч миротворців на Донбас, – експерт

Звіт склав колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен

uatv
12.02.2018

Фото Укрінформ-UATV

ООН має розглянути застосування контингенту у 20 тисяч військовослужбовців з країн, які не є членами НАТО, і 4 тисяч поліцейських для того, щоб допомогти Україні.

Про це йдеться у звіті, який презентують високопосадовцям на Мюнхенській конференції безпеки цього тижня, передає Європейська правда.

Звіт склав колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен, який тепер є радником президента Петра Порошенка. Його буде презентовано високопосадовцям, зокрема, спецпредставнику США з питань України Курту Волкеру.

“Для операції необхідно залучити низку європейських країн, таких як Швеція, країн, які мають досвід миротворчих операцій, таких як Бразилія, та країн, яким довіряє Росія, таких як Білорусь”, – заявив співавтор звіту і експерт з ООН Колумбійського університету Річад Гован.

Деякі дипломати та експерти називали цифру у 50 000 осіб, однак, на думку Гована, ця цифра є нереалістичною, і Москва буде проти такого великого контингенту.

Експерт підкреслив, що створення миротворчих сил може дозволити провести місцеві вибори на Сході України відповідно до досягнутих у Мінську домовленостей.

Джерело Європейська правда
дата 12.02.2018
категорії Україна
поділитися
Топ новин на UA|TV