Омбудсмен вимагає від РФ надати меддопомогу Володимирові Балуху

За інформацією представників Кримської правозахисної групи, Балух потребує якнайшвидшого медичного обстеження, оскільки стан його здоров’я погіршується з кожним днем

uatv
16.04.2018

Фото з сайта korrespondent.net

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до омбудсмена РФ Тетяни Москалькової з проханням посприяти у наданні медичної допомоги Володимирові Балуху.

Про це йдеться у зверненні Денісової, опублікованому на сайті Уповноваженого ВР з прав людини.

“Звертаюсь до Вас із черговим проханням в інтересах громадянина України Володимира Балуха, який утримується в слідчому ізоляторі в Криму і з 19 березня відмовляється приймати їжу”, – зазначається в документі.

Денісова підкреслила, що, за інформацією представників Кримської правозахисної групи, Балух потребує якнайшвидшого медичного обстеження, оскільки стан його здоров’я погіршується з кожним днем.

“Під час судових засідань адвокати Володимира Балуха звертались із клопотанням про допуск лікарів до нього, втім, суд відмовляє у задоволенні клопотання, посилаючись на задовільний стан здоров’я ув’язненого”, – йдеться у зверненні.

Окрім того, зауважила український омбудсмен, у ЗМІ поширено інформацію про те, що в камері до Балуха застосовують фізичний і психологічний тиск нібито за недотримання умов тримання.

“У зв’язку з цим звертаюсь до Вас із проханням перевірити вищевикладену інформацію і, у випадку її підтвердження, надати кваліфіковану медичну допомогу Володимирові Балуху, а також провести розслідування стосовно фактів фізичного та психологічного тиску щодо нього. І прошу проінформувати мене про результати розгляду даного звернення”, – написала Денісова.

Читайте також: Народні депутати України закликали Володимира Балуха зупинити голодування
Як повідомлялося, у грудні 2013 року Балух вивісив на даху свого будинку прапор України, який висів і після “референдуму” в Криму. У квітні 2015 року до його будинку прийшли співробітники ФСБ, після цього він вирішив побути у друзів. Коли за 11 днів Балух повернувся додому, дізнався, що за цей час силовики були в його матері 4 рази, в його будинку теж, а прапор України зірвали. 14 листопада до нього знову приїхали, звинувачуючи в крадіжці автомобіля ВАЗ-2106. Балуха затримали в незаконно анексованому Криму 8 грудня 2016 року. ФСБ Росії стверджувало, що в його будинку знайшли 90 патронів і кілька тротилових шашок. Балух цю інформацію заперечує.

16 січня підконтрольний Росії Роздольненський районний суд засудив українського активіста Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 тисяч рублів за звинуваченням у зберіганні боєприпасів. У березні вирок зменшили на два місяці. З 19 березня  Балух оголосив про безстрокове голодування, а 11 квітня народні депутати Верховної Ради України надіслали звернення-прохання припинити голодування.

Джерело UATV
дата 16.04.2018
категорії Крим
поділитися
Топ новин на UA|TV