Олег Сенцов засуджений у “найкращих традиціях радянської епохи”, – The New York Times

Український режисер, якого незаконно ув'язнено в РФ, заслуговує на повну підтримку всього світу

uatv
20.06.2018
Фото Укрінформ-UATV

Голодування незаконно ув’язненого в Росії українського кінорежисера Олега Сенцова розкриває очі світу на всі злочини путінського режиму, які в Кремлі хотіли би приховати за феєрією Чемпіонату світу з футболу, йдеться в публікації редакційної колегії The New York Times, передає Укрінформ.

“У розпал футбольної феєрії ЧС, останні речі, на які Володимиру Путіну хотілося б звертати увагу – це права людини, Крим і Україна. Це є гарною нагодою, щоб згадати про справу Олега Сенцова, українського кінорежисера, який уже понад місяць голодує у віддаленій сибірській колонії, й нагадати російському президентові, що його дороге спортивне шоу не виправдовує злочини уряду”, – зауважили редактори і журналісти NYT.

Видання наголошує, що українець  був засуджений у “найкращих традиціях радянської епохи” до 20 років ув’язнення за звинуваченнями, які вибивали з нього і свідків тортурами. “Видатні кінорежисери, російські та міжнародні, заявили про свою підтримку Сенцову; ЄС назвав справу “порушенням міжнародного права та елементарних стандартів правосуддя”; а Європарламент у четвер прийняв резолюцію із вимогою негайно звільнити Сенцова та інших українських в’язнів”, – наголошується в публікації.

Крім того, президент Франції Еммануель Макрон порушив це питання у розмові з Путіним. Державний департамент США також виступив на підтримку Сенцова.

Кремль же, як завжди, все заперечує, називаючи сліди тортур на в’язні результатами його “садомазохізму”. А контрольовані Кремлем медіа заявили, що таким чином Захід хоче підірвати успіх проведення в Росії Кубка світу з футболу.

“Ні, ні й ще раз ні! Режим Путіна безпосередньо несе відповідальність за напад на Україну, за катування та сфабрикований суд проти Сенцова”, – наголошує видання.

Олег Сенцов ризикує своїм життям, привертаючи увагу світу до всього того, що чинить Росія. “Він, а також його правда, яку він відстоює, заслуговують на повну підтримку Заходу, незалежно від того, що відбувається на російських стадіонах, чи в розумінні президента Трампа”, – зауважує The New York Times.

14 травня засуджений на 20 років ув’язнення у справі “кримських терористів” Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Він вимагає звільнення всіх українських політв’язнів у Росії.

Джерело Укрінформ
дата 20.06.2018
категорії Україна
поділитися
Топ новин на UA|TV