Олег Сенцов став фіналістом премії Сахарова, яку вручає Європарламент

Ім'я лауреата оголосять 25 жовтня

uatv
09.10.2018

Фото з сайта rbc.ua

Український режисер Олег Сенцов, який ув’язнений в російській колонії, став фіналістом премії Європейського парламенту “За свободу думки” імені Андрія Сахарова, повідомляє Європейський парламент, на сайті якого розмістили список фіналістів.

“Олег Сенцов  став символом приблизно 70 українських громадян, незаконно заарештованих та засуджених до тривалих тюремних покарань російськими окупантами на Кримському півострові. З травня 2018 року він голодував”, — йдеться в повідомленні.

Фіналістами також стали 11 неурядових організацій, що рятують мігрантів у Середземноморському регіоні, та активіст з Марокко Насір Зефзафі.

Представник України при ЄС, посол України в Бельгії і Люксембурзі Микола Точицький висловив подяку євродепутатам за обрання Олега Сенцова до трійки фіналістів.

“Вдячний євродепутатам за обрання Олега Сенцова до трійки фіналістів номінації цьогорічної премії за свободу думки ім.Сахарова – найвищої публічної відзнаки ЄП”, – написав він.

Премія “За свободу думки” імені Сахарова (Sakharov Prize for Freedom of Thought) – відзнака в царині прав людини, заснована 1988 року Європейським парламентом на честь видатного російського фізика, дисидента, борця за громадянські права в СРСР Андрія Сахарова. Премія вручається щороку особам або організаціям, які зробили “винятковий внесок у боротьбу за права людини на всій земній кулі”.

Джерело UATV
дата 09.10.2018
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×