Олег Сенцов припинив голодування, – Людмила Денісова

Омбудсмен закликала владу РФ допустити до політв’язня незалежних медичних експертів

uatv
05.10.2018

Фото Укрінформ-UATV

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова розповіла, що Олег Сенцов дійсно припинив голодування. Про це Омбудсмен написала на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, це означає, що Сенцов знаходиться у критичному стані, практично за межею.

“В РФ виключно словесно, без медичних довідок запевняли, що стан його здоров’я задовільний. Неправда. Вони б його тоді не “вмовляли” припинити голодування і постійно не тиснули б на політв’язня психологічно. З такими цілями, з такою силою волі, відданістю та щирою українською позицією людина не могла здатися”, – написала Денісова.

Омбудсмен відзначила, що процес виходу з голодування ще складніший і страшніший, аніж саме голодування. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини переконана, що в РФ не забезпечують Сенцову належний медичний супровід.

Вона закликала владу РФ допустити до політв’язня незалежних медичних експертів.

“Закликаю РФ зберегти життя українця! Я вимагаю, щоб йому надали найкращих незалежних медичних спеціалістів, які проведуть його повний медичний огляд. Я хочу бачити висновок про стан здоров’я Олега Сенцова. Окрім цього, саме фахові спеціалісти-дієтологи мають розробити схему виходу з голодування. Цих лікарів ми можемо привезти з України чи Європи”, – заявила Омбудсмен.

Також Уповноважений Верховної Ради України вимагає від РФ допустити її до Олега Сенцова.

“Мені треба особисто пересвідчитися, що його життю зараз нічого не загрожує. Якщо треба, то я хоч сьогодні виїду до колонії в Лабитнангі“, – підсумувала вона.

Раніше повідомлялося, що чиновник з РФ повідомив українському Омбудсменові про відмову Олега Сенцова від голодування.

Джерело UATV
дата 05.10.2018
категорії Бранці Кремля
поділитися

Топ новин на UA|TV