Окупований Росією Крим відвідала група незалежних правозахисників

Місія перебувала на півострові з 14 до 18 вересня

uatv
19.09.2018

Фото Радіо Свобода

Незалежні правозахисники з України, Азербайджану та Білорусі здійснили спільну поїздку в незаконно анексований РФ Крим. Метою було вивчити ситуацію із дотримання прав людини на півострові.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Поїздку організував Центр інформації про права людини за підтримки Фонду Домів прав людини (Норвегія) та правозахисної організації з Чехії People in Need.

Правозахисники перебували у Криму з 14 до 18 вересня і зустрічалися з родичами політв’язнів, адвокатами, журналістами та активістами.

“Місія в’їхала до Криму відкрито, декларуючи правозахисну ціль поїздки і у відповідності з передбаченою в Україні процедурою. Однією з цілей поїздки була перевірка доступу до півострову для українських та іноземних правозахисників як з українського, так і з російського боку”, – зазначила керівник Центру інформації з прав людини Тетяна Печончик.

За словами учасниці місії з Білорусі Тетяни Ревяко, “рівень політичних репресій, розв’язаних у Криму в 2014 році, не знизився, видозмінилися форми і види тиску і переслідувань”.

Також учасники місії підкреслюють, що сім’ї і близькі політичних в’язнів живуть під постійною загрозою їх безпеці і здоров’ю.

Нагадаємо, у Криму вийшов на свободу активіст Осман Бєлялов. Він перебував під адміністративним арештом п’ять діб.

Джерело Радіо Свобода
дата 19.09.2018
категорії Крим
поділитися
Топ новин на UA|TV