Окупаційний суд у Криму відхилив скаргу Сервера Мустафаєва (ВІДЕО)

uatv
17.05.2019
Фото Крим.Реалії

Підконтрольний Росії “суд” в незаконно анексованому Криму відхилив скаргу на порушення кримінальної справи проти Сервера Мустафаєва, якого звинувачують в участі у забороненій в РФ організації “Хізб ут-Тахрір“. Політв’язень наголошує, що “суд” не має підстав його переслідувати.

Про це повідомила адвокат Ліля Гемеджі, зазначає “Кримська солідарність” у Facebook.

“В обґрунтування своєї скарги ми поклали норми міжнародного гуманітарного права, зокрема 4-ту Женевську конвенцію, оскільки в Основному законі Росії закріплено, що норми міжнародного права мають пріоритет над національним законодавством, і в разі суперечності повинні застосовуватися саме норми міжнародного права”, – сказала Ліля Гемеджі.

Адвокат розповіла: у запереченнях на скаргу слідчий зазначив, що затриманий брав участь у терористичній організації, і був присутнім на трьох зборах у місті Бахчисарай. Це і призвело до його арешту.

Також прихований свідок, який давав свідчення щодо інших фігурантів справи “Хізб ут-Тахрір”, свідчив проти Сервера Мустафаєва перед самим його арештом. На думку адвоката, слідство для того, щоб сформувати необхідну для обвинувачення базу доказів, тиснуло на свідка.

Співзасновника “Кримської солідарності” Сервера Мустафаєва затримали 21 травня 2018 року. Його звинуватили в участі у забороненій в Російській Федерації організації “Хізб ут-Тахрір”. 5 квітня Мустафаєву й іншим фігурантам цієї справи продовжили арешт до 9 червня.

Нагадаємо, кримськотатарському активісту Айвазову окупанти інкримінують участь у “Хізб ут-Тахрір”.

Джерело UATV
дата 17.05.2019
категорії Бранці Кремля
поділитися

Топ новин на UA|TV