Окупаційна влада Криму переслідує майже всі релігійні організації, – правозахисниця

uatv
14.05.2019
Фото Укрінформ-UATV

Українські та кримські релігійні діячі та правозахисники  оприлюднили Резолюцію щодо свободи релігії в окупованому Криму.

Про це повідомляє Укрінформ.

Голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що всі релігійні організації в окупованому Криму зазнають утисків від російської влади. Більше того, окупанти використовують ці утиски також проти наших політв’язнів та військовополонених.

“Хочу звернути увагу на важке становище наших в’язнів, це стосується як політичних, так і тих, які утримуються в Росії. В принципі вони майже позбавлені своїх прав релігійної свободи. Вони не можуть проводити обряди, до них не допускають священнослужителів. Наприклад, архієпископа Климента не пускали до захоплених українських військових в Керчі та Сімферополі та, зокрема, до Володимира Балуха”, – розповіла правозахисниця.

За її словами, люди не просто зазнають утисків, а потерпають від переслідувань, особливо мусульмани. Як відомо, 56 осіб перебувають за гратами через визнаня їх релігійної організації терористичною. Йдеться про “справу Хізб ут-Тахрір”.

“За час окупації Криму майже всі релігійні громади, всі релігійні організації зазнали утисків, обмежень, переслідувань, окрім церкви Московського патріархату”, – заявила Ольга Скрипник.

Раніше окупанти в Криму відмовили Клименту в реєстрації УПЦ КП.

Джерело Укрінформ
дата 14.05.2019
категорії Крим
поділитися

Топ новин на UA|TV