Об’єднавчий собор повинен відбутися до 25 грудня, – Мінкульт

Андрій Юраш прокоментував останні події у процесі створення Єдиної Помісної церкви в Україні

uatv
04.12.2018
Фото UATV

Україна в очікуванні Собору українських православних церков, який повинен відбутися в грудні поточного року. На ньому оберуть предстоятеля Об’єднаної церкви, який отримає від Вселенського патріарха Томос про автокефалію. Який шлях ще належить пройти нашим церквам – журналістам UATV розповів керівник департаменту у справах релігій Міністерства культури України Андрій Юраш.

“Зараз в Україні прибули екзархи Вселенського патріарха. Вони ведуть переговори з усіма учасниками об’єднавчого процесу – представниками церков, – розповів гість студії. – Під час цих консультацій буде визначено дату. А патріарх Варфоломій тільки оприлюднить її”.

За словами представника Мінкульту, це не буде святковий день. Найімовірніше, Собор відбудеться в середині місяця, до 25 грудня, коли Вселенський Патріархат святкує Різдво.

Що ж до структури, то у неї буде набір характеристик, які визначають будь-яку церкву. “Інші церкви в державі діяти зможуть, але вони вже будуть на канонічній території нової Єдиної Помісної церкви, – зазначив Андрій Юраш. – У неї буде керівник – обраний глава церкви, а також орган правління – Синод. З іншого боку, є традиції, які вже давно сформувалися в Україні. Тож зараз у церковному середовищі тривають активні дискусії, як зіставити те, що утвердилося в українському історичному та церковному контексті з реаліями сучасного світу”.

Також керівник департаменту у справах релігій зробив акцент на тому, що є низка основних положень, які виходять з уже затвердженого тексту Томосу. “Вони повинні відображати будівництво самої церкви, як і її самовизначення в системі духовних координат суспільства, й обговорюватимуться на Об’єднавчому соборі”, – уточнив гість студії.

Щодо можливих претендентів на посаду предстоятеля Єдиної помісної церкви, то Андрій Юраш наголосив: кожен єпископ може брати участь у цих виборах, відповідно до канонічного права. “Але очолити нову структуру не зможе людина без церковного авторитету, – акцентував релігієзнавець. – Головні критерії, за якими повинні обрати предстоятеля, це його духовний вплив, моральний авторитет і богословські знання”.

Телеверсію інтерв’ю з Андрієм Юрашем дивіться у програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV 4 грудня о 19:00.

Наталія ЛЕВЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата04.12.2018
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×