ОБСЄ передала Україні новітнє обладнання для розмінування

uatv
15.06.2019
Фото Укрінформ-UATV

Україна отримала від представників ОБСЄ нове сучасне обладнання для гуманітарного розмінування.

Про це повідомляє Укрінформ.

ДСНС передали 32 металодетектори новітнього покоління та інше сучасне обладнання для розмінування, працівникам Міноборони – 34 металодетектори, йдеться в інформації.

Міністерству з тимчасово окупованих територій надали 19 складових надсучасного обладнання: металошукачі новітнього покоління, які знаходять вибухові пристрої, що не розірвалися на більших глибинах, та надсучасні комп’ютерні системи, які через супутниковий зв’язок одразу передають інформацію для створення мап забруднених вибуховими пристроями територій, а також оцінки їхнього очищення. Це дозволить інформувати людей про ризики.

У презентації “Гуманітарне розмінування: допомога ОБСЄ в мінімізації наслідків конфлікту для людей”, під час якої передавалося обладнання, взяли участь Генрік Вілладсен, координатор проектів ОБСЄ в Україні, Марек Варга, заступник голови робочої групи з підтримки Словацького головування в ОБСЄ, представники МінТОТ, Міноборони та ДСНС.

За словами Марека Варги, минулого року на Донбасі від дії вибухових пристроїв постраждали 70 людей, із них – 18 дітей.

“Наразі 16 тис. кв. м території України можуть бути забруднені вибуховими предметами”, – наголосив він. 

Під час практичної демонстрації обладнання рятувальники зазначили, що важко переоцінити важливість передачі цього обладнання для України.

Нагадаємо, Україна й НАТО підписали угоди про початок співпраці з розмінування.

Джерело Укрінформ
дата 15.06.2019
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×